bugün

Benim hiç sevmediğim fakat bazı Türk kızlarının çok sevdiği bir erkek tipidir. Geçmişten gelen baskın ve güçlü olan yönetir kültürünün bir mirasıdır.
nerde kaba?
Bir dönem ekşi sözlük'Te ota boka kaba erkek diyen bir yazar vardı şimdi ismini hatırlayamadım, Meğer sözlük o yazara benzer tiplerle doluymus haberimiz yok. O değil de sözlük kızları burada kaba erkeklerden şikayet ediyor da dışarıda saçma sapan tiplerle gezip tozan sonra ağlayan tipler kim o zaman?
Toplumun kalıbına uymayan kendi istediği gibi yaşayan erkektir. Kendi yolundadır.
ifadelerdeki kabalığa takılmaya bakarsak; bu durumdan şikayet eden insanların önemli bir kısmının Versailles sarayı'nda yetiştiğini varsayıyor olmamız gerekir.

Öte yandan; bir insana laf sokmak, randevuya gecikerek bekletmek, istediği bir şeyi elde edemediğinde tavrını değiştirmek, söz verdiği bir şeyi yapmamak gibi şeylerin de nezaketle uzaktan yakından ilgili olduğunu söyleyemeyiz..

Yani insanlar kabalığı sadece yüzeysel olarak değerlendirir ve kendileri yaptığında asla suç saymazlar...

Kaba bir davranışla karşılaşan birinin, karşısındakine tepki verirken "öküzsün" demesi dahi, benim gözümde kendisini haklı kılmıyor.
(bkz: oksijen israfı)
normalde selam bile verilmemesi gerekir ama bu dünyada her şey tersine olduğu için bizden çok değer görür.
Türkiye erkek profili. Ne yazık ki.
türk erkeklerinin çoğu.
Arkadaşlar asalet soy mensubiyetiyle alakalı bir şey. Aileniz 15-16’ncı yüzyıl öncesi kökleri olan (türkiye dışından) aristokrasinin devamı değilse anadolu insanından asil çıkma olasılığı yok. (osmanlı kendi dışında herhangi bir hanedanın filizlenmesine yol vermediği gibi son asili topuklarını götüne vura vura ingiliz zırhlısına bindi, geride kalanlar da ev yapımı bal satıyordu en son)

Kabalıktan beri olmak ne yazık ki sizi asil kılmıyor, uyandırmış olayım.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.