bugün

sebebi merak edilendir. merih demiral' neredeyse gol sevinci sırasında tokatlayacaktı.

https://streamja.com/g9yy
Sebebi merak edilmeyendir.
Golünü atarak selamını çaktı ibnelere ve görevini yaptı.
babası bürokrat olabilir.
Eskiden Tuncay falan vardı milli takımda iyi bilirdim. Şimdi bu Kaan kim, Merih kim bilmiyorum. Bir selam olayı var henüz anlamadım. Değişik şeyler.
Türk milli takımını seçmişsen ve tüm dünya üzerimize oynarken o selamı vereceksin kimse kusura bakmasın. Milli takımda ruh her şeyden önce gelir, para, kariyer vs bunlar sonra düşünülür. Kaan dün gece tercihini kariyerden yana yaptı halbuki adam gibi takımın sevincine ortak olsa kendine ne baskı yapılırsa yapılsın Türkiye arkasında duracaktı. Almanya’nın orta sınıf bir takımından gelecek bir kınama, kadro dışı kalma durumu için mensubu olduğu milleti kırdı. Bu durumu kendisine yakıştıramadım, umarım oynanacak ilk milli maçta takım arkadaşlarının sevincine ortak olur. Kaan dün gece Almanların tepkisini çekmemek için böyle davrandı ama unuttuğu bir şey var Türk olduğunu o unutsa da Almanlar hiç bir zaman unutmayacak.
Golü atan oyuncu olduğu için vermesini bekledim hatta kameralar göstermediği için belki vermiştir dedim ama görsellere göre sadece kaan değil, hakan calhanoğlu ile beraber neredeyse takımın yarısı vermemiş. Ülkesi için canını hice sayan kahraman türk askerlerine bütün takımın selam vermesi hoş olurdu ama merih'in hırsı tek başına da yeter.
Adam avrupada oynuyor sonuçta. Belki bilerek tepkileri üzerine çekerek hedef haline gelmek istememiştir ki kendince haklı. Ama Golünü atarak görevini yerine getirerek gerekli selamı fazlasıyla çakmıştır.
(bkz: vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır).
Adam golü atmış, maç boyunca elinden geleni yapmış. Tribüne oynamıyor diye eleştiriliyor. Ne garip bi toplumuz mk biz.
kişisel tercih ise çok sıkıntı değildir ancak bir korkunun ürünüyse üzücüdür.
ığdırlı ve kürt olduğundandır.
adam askerlik kurumuna ve hatta silahlara tümden karşı olabilir. ve bu adam asker selamını da vermek durumunda değildir. herkes sizin gibi olmak zorunda mıdır! bunun adını vatan hainliği koyanlar maalesef çoğunluktadır. ve bu neredeyse tüm ülkeler için geçerlidir. yazık insan denen şeye.
Selam verenlerin tamamının askerliğini yapmadığı veya bedelli yaptığı ise ayrı bir konu.

Not: attığın o gol var ya... 82 milyon selama bedel. Sağol cankuş çok sağol.
asker selamı vermek zorunda mı amk. vatanı mı kurtarmış oluyor. futbolcuların yaptıklarına fazla anlam yüklenildiğini düşünüyorum. Adam zaten golünü atmış bu bile yeter. o vermesin siz verin o zaman mk.
normal bir zamanda tabii ki gol sevinci olarak asker selamı vermesi gerekmez. ancak, ülkenin durumu ortada. dört bir yandan kınama ve tepkiler var. paylaşımından ötürü takımından kovulan futbolcu var uyarı alan da. böyle bir durumda, üzerine basa basa, altını çize çize asker selamı vermek -takım olarak- yakışırdı. belki kariyer kaygılarından belki başka sebeptendir bilinmez ama hakan'a falan yakışmadı bu selamdan kaçmak.
Adam selamin hasini sahada vermis. neyin pesindesiniz daha?

sadece etiket ile ilgilenen kitle rahatsiz olmasi ortada sorun olmadiginin göstergesi. bu kitle arda gibi karakterlerin yaptiklarindan rahatsizlik duymayan, aksine Adam nidalarini yapistiran kitle.
VERSE NE OLUR VERMESE NE OLUR. BOŞ iŞLERi BIRAKIP GOL ATMIŞ ZATEN.
yine yarrak gibi insanlarla aynı havayı soluduğumuzu gösteren durumdur. yok efendim türksen asker selamı verecekmişsin oldu amk, her sike bayrak selam ezan karıştırmasanız olmuyor sanki, bahsettiğiniz adamın mesleği futbolculuktur, hadi her şeyi geçtim ordu milli takımı falan olur asker selamı vermedin diye soyunma odasında komutanı kızar da size ne oluyor be yapraklarım. Adam golünü atmış görevini yapmış üste bi de selam mı bekliyorsunuz. az ilerde faşistler çay bahçesi var siktirin gidin orda takılın.
çeşitli niyet okumalara sebep olmuş olandır, çocuk durduk yere hedef gösterilmektedir.

(bkz: vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır)
Merih Demirel'e kurban olsun o kaan ayhan iti. Yok avrupasıymış yok kariyeriymiş. Yemişim avrupasını da kariyerini de. Avrupa devi juventus'ta oynuyor bu çocuk ötesi yok. Asker selamı verirsem juventus beni kovar mı acaba diye düşünüyor mu?

Ayrıca siz orospu çocukları size sesleniyorum; Merih'in götünün kılına kurban olun orospu çocukları emi. Siz kesin ermenileri de seviyor, pkk'yı da özgürlük savaşçısı sevgi pıtırcıkları olarak görüyorsunuzdur. Sizin o beş para etmeyen ciğerinizi biliriz biz...
sırf sözlükte savunanlarına bakarak bile ofsayt bir hareket olduğu sonucuna varılabilir.

ne kadar fetöcü, pkk lı varsa arkasında durmuş. bunların sözlükte bu kadar artması da ayrı bir değerlendirme yapılması gereken konu. ekşi çökünce buraya geldiler bugünlük sanırım.

sen daha senin için canını ortaya koyanlara sembolik bir jest için kolunu büküp alnına götüremiyorsan; yere batsın attığın gol.

utanmadan işini yaptı demişler; işe bak vatan kurtardı sanki. top oyunu bu top. gurbetçiler daha bir uzak duruyorlar bu işlerden. ilkay ve emre can zaten kendi fişlerini çektiler, benim takip ettiğim kadarıyla bizde oynayan gurbetçilerden de cenk tosun iki maçta da yaptı; hakan çalhanoğlu ilk arnavutluk maçında yaptı bu maçta yapmadı. eksik varsa bilgilendirin.

not ediyoruz bunları; unutmuyoruz, nasipse unutmayacağız hayırlısıyla.

bir tek not düşüyorum; alman istihbaratı adidir. çocukların dolaylı yoldan ailelerine ve sair bir zarar gelme ihtimaline karşıysa bir şey demem.

onun dışında bir diğer husus:

bu kaan zaten vasat bir stoper. milli takımda olmaması lazım. elinde ilk 11 için merih demiral ve çağlar söyüncü var, yedeklerde yine onların seviyesinde Ozan Muhammed Kabak var. bunlar elit seviye üçlümüz.

bence 4. forma genç trabzonsporlu hüseyin türkmen ve roma'ya giden bir diğer genç Yıldırım Mert Çetin olmalı.

kaan'ın sadece ayağı düzgün o kadar. bizim orta sahalarımız topla haşır neşir oyuncular, stoper arasına girip oyunu kurabilirler veya diğer stoperlerimiz de bunu yapabilir. zaten çok top yapmıyoruz geride.

ciddiyim; bu hareketinden dolayı değil. zaten beğenmiyordum bu elemanın futbolculuğunu; şimdi iyice ayar oldum. '' 2 maçta fransa'ya gol atan adamı beğenmiyor '' diyen olursa kalbini kırarım; stoper attığı golle mi değerlendirilir? bilmediğiniz konularda ahkam kesmeyin.
keşke o golü atmasaydı dediğim futbolcu, hak etmiyoruz adam golü atmış takımı kurtarmış. aynı takımda oynadığı magandanın saldırısına uğruyor. burada hayatı boyunca ülkeye onun kadar fayda sağlamamış totoşların lincine uğruyor.
sebebi merak edilen" değildir.. hatta edilmemesi gerekendir.

zaten üstünde milli takım formasıyla aslanlar gibi golünü atıp hepimizi gururlandırmışken asker selamı vermemiş olmasına takılıp polemik yaratmak saçmalığın daniskasıdır.

ister verir, ister vermez. size ne kardeşim? vatan millet aşkıyla yanıp tutuşsa bile verecek diye bir şart yoktur. belli ki şov yapmak istemiyor, sebebini bilemeyiz. orası ona kalmıştır.

buradaki olay, sadece abidik gubidik sebeplerle bölücülük yapmaktan ibarettir. kanmayalım arkadaşlar.
en azından şovenist değildir. kendisi doğru olanı yapmıştır. operasyonu askerler yapıyor kaymağını başkaları yiyor.