1. 1.
  piç erkek vs efendi erkek karşılaştırmasının kızlar için olan versiyonudur. ilk bakışta iyi aile kızı her türlü tercih edilirmiş gibi görünse de gerçekte bazı amınoğullarının kaşar diye nitelendirdiği eğlenceli, ne istediğini bilen, (hatta izmirli) cinselliği sindirebilmiş, güzel ve almlı hanımlarımızın kazanacağı karşılaşmadır.

  Sevgili hemcinslerim (yani erkekler. Kız değilim yavşamayın): Yıllarca eğlenceli, güzel, zeki kızları arzulamanıza rağmen gittiniz iyi aile kızı diye nitelendirdiğiniz kezbanlarla evlendiniz. Sonra gittiniz o kezbanları yine, eğlenceli, işveli, cilveli hanımlarla aldattınız. Kendinize gelin artık sevgili hemcinslerim. Mutluluk iyi aile kızında değil, eğlenilecek kız, evlenilecek kız diye ayrım yapmakla olmaz, yanında mutlu hissettiğiniz kız sizin helalinizdir, başka kimse değil. daha önce kimseyle birlikte olmadı diye amının pırlantadan yapıldığını, kendisinin de karşı tarafa sunulacak bir hediye olduğunu zanneden sindirilmiş, öz saygı yoksunu kızlardan bıkmadınız mı sevgili kardeşlerim?

  işin bir boyutu daha var, çoğunluğun tabiriyle kaşar olan kız, sizinle kendi mutluluğu için birliktedir. canı sevişmek isterse sevişir istemesse sevişmez. Olduğu gibidir, kasmaz kendini. Oysa iyi aile kızı öyle midir? "Ay orama dokunma", "ay ben yapamam", "ay utanıyorum", "ay benim türkan şoray kanunlarım var" (hö?) gibi saçma sapan şeylerle hayattan soğutur, kapısına köle olup, her istediğini yapıp, aşkından çöllere düştükten sonra ancak sevişir, onda da odun gibi yatar. Bu muydu lan bunun karşılığı dersiniz. Tabi hemcinslerimin çoğunun kendi cinsel performansı hakkında kompleks sahibi olduğunu göz önüne alırsak, iyi aile kızının kendini mal gibi sunması bir artı olabilir. Çünkü onun seksten zevk almak gibi bir gayesi yoktur. ayıptır bu ona göre.

  Hadi hepsini geçtim, tamamen duygusuz, diyelim ki her şeyi maddi olarak değerlendiren bir kırosunuz. O açıdan bakınca da iyi aile kızı fiyat performans oranı olarak en kötüsüdür. Onu elde etmek için binlerce lira harcarsınız (çünkü ortalama 6-12 ay arasında verir), bir sürü vakit kaybedersiniz (fırsat maliyeti) ve sonunda elde ettiğiniz tek şey, aşkım evlencez dimii? sorusu olur.

  Bir kızı ahlaklı yapan asıl özellik o kızın kendisine saygı duyup duymamasıdır. Elin avrupalısı önüne gelene veriyor ama yine de kaşar olmuyor, kendisini öyle görmüyor çünkü. ama bizim kızlarımız aynısını yapınca kaşar oluyor. Yok yaa.

  Sevgili kızlar: güzellerim, canlarım... Bu sizin düşmemeniz gereken bir tuzak. Sizin ahlak seviyenizi sevdiğiniz erkekle sevişmek ya da sevişmemek belirlemez, kendinize saygı duyup duymamanız belirler. Çünkü kendisine saygı duyan insan her türlü ilişkisinde karşı taraftan önce saygı bekler, bu olmadan ilişki kurmaz. Karşı cinse ve kendisine saygı duyan bir erkek de hoşlandığı kızı kaşar olarak nitelemez. Kendisiyle sevişen kız hakkında "yollu" diye düşünmez, "beni seviyor demek ki" diye düşünür ve kendisi nasıl kendi vücudu hakkında tek söz sahibi olan kişiyse, kadınların da böyle bir hakkı olduğunu bilir. işte sevgili sözlük kızları, sizin bir erkekle birlikte olmadan önce talep etmeniz gereken tek şey bu düşünce yapısı olmalı. Bir kadın, dallamanın birisi ona kaşar dedi diye kaşar olmaz, o dallamanın haklı olduğunu düşündüğünde kaşar olur ancak.
  -1 ... frisco danconia