bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ilgisiz sevgiliden, yorucu istanbul trafiğinden , insanların memnun olmayan tavırlarından, sınavlardan, bulunduğun çevreden, riyakar insanlardan, sevimsiz cümlelerden , değer vermeyen tavırlardan, kısacası herşeyden uzaklaşmak istemek. (bkz: otobüs bileti)
    7 ... yokmuşum
  2. 2.
    herşeyi geride bırakıp gitmek güzelde serap ezgü'nün programına malzeme olursam diye korkup yapmak istemediğim eylem...
    1 ... gonulcelen
  3. 3.
    bir yerde bulunmak istememek. (bkz: okul)
    ... melek
  4. 4.
    türkçe sözlüğün, arapça sözlük olması durumunda hissedeceğim duygudur.
    ... trablus
  5. 5.
    hergün gitmek zorunda olduğun okuldan,yanında bulunduğun ama baymaya başlayan arkadaşlardan,her gün belirli saatlerde dönmek zorunda olduğun evinden,aşktan,aşık olmaktan,çektiğin ve geldiğini gördüğün çekeceğin yeni acılardan,televizyondaki abuk sabuk muhabbetlerden,kendi içsel çekişmelerinden,yani kendinden,ve insanlardan,yaşayan ne varsa hepsinden uzaklaşma durumu..
    bu aralar içinde olduğum haleti ruhiye..
    1 ... cilekrazzi
  6. 6.
    (bkz: kaçmak isteyip kaçacak yeri olmamak)
    ... absurd
  7. 7.
    etrafındaki çembere bakıp ne kadar küçülmüş ve ne kadar çok kayıp vermiş olduğunu görüp,
    seni artık saçma sapan komplo teorilerine iten arkadaşlarından,
    seni sevdiğini söyleyip aslında sevemeyen ve kendine bile itiraf edemeyen sevigliyi her gün düşünmekten,
    sevdiklerinin artık yanında olamdığını gördüğünden duyduğun rahatsızlıktan,
    derslerin ağırlaşmasından, kötü anılarla dolu günlere dönmekten, üzülmekten, üzmekten, gerçekten gülememekten, herşeyden seni üzen herşeyden kaçmayı istemek.
    bir yandan da,
    "yenil, hemen yenil, etrafındaki şu bir sürü şanslı olduğun konuya hiç bakma sen, bunlara bile hiç durmadan kaçta, yeri gelir kaçacak yer bulamazsın." deyip sana her daim güçlü olman gerektiğini söyleyen aşağılama cümlesini hatırlatan istek.
    ... chemsuk
  8. 8.
    bi ıslık çalınıyor kulaklarıma..
    buradan uzakta, duyuyorum...
    bir damla gözyaşı süzülüyor av(uçlarıma)...
    hiç uyumuyor gölgelerim,
    öfkem dinmiyor.
    sözcüklerin kaçtığı birkaç kulaçlık bulanık küvette boğuluyorum (bu gece)
    ipimi ke(sen) cellata sözüm yok
    ve sözüm yok uçup giden gülüşüne (tüm uçurtmaların üzerinde...)
    iyisi mi sen yok say beni bu devasa laf-ü güzaf içinde
    tüm ırmaklar denizlerde kirlenirken,
    basıp gitmeli bu şehirden...
    (bu gece...)
    1 ... muhterem fil
  9. 9.
    gol atan futbolcu davranışı. başarabilme ihtimali ise kendine bağlı olduğu kadar takım arkadaşlarının azmi ile de orantılıdır.
    -1 ... infectus
  10. 10.
    - herşeyden kaçmak istiyorum.
    - gel bakalim senle santranc oynayalim.
    - yokya ondan sonra yedinci mühür filmini yasayim. yok olmaz öylesey poker oynarsak tamam.
    - sen kendini woody allen mi zannediyorsun kafami attirma elimizdesin iste otur bari iki rekat birbirimize hikaye anlatalim.
    - bak olur, madem ebelenicem hiç olmazsa zevkli bir şekilde ebelenelim.
    ... mulayim