bugün

yazılı kağıdını görmek isteyen sinir bozucu tiptir. öğretmenlere hiç güven kalmamış. böylelerinden 10 puan fazla kesiyorum.böyle giderse eksilerden değerlendirmeye başlayacağım kağıtları. hayırlısı.
bu istek üzerine kendini kazanamayacağı bir iddianın içinde bulur.
görsel
önüne geleni koyun gibi kabul etmeyen sorgulayan yanlışları görüp eleştiren yapıcı bir insandır olması gerekende budur.
Bu girişimden sonra bir puan bile alamayacak öğrencidir.
görsel
Haklıdır.
Öğrencileri böyle böyle bitirdiler en sonunda eğitim kalitesi eksilere düştü.
Geri çevrilmemesi ya da puanını düşürmekle tehdit edilmemesi gereken öğrencidir. Bir öğretmen olarak sınav kağıtlarını tarafsız ve doğru bir şekilde değerlendirmişseniz -ki böyle değerlendirmelisiniz- bunu talep etmek öğrencinin hakkıdır. Bu istekle gelen öğrenciye her zaman kağıdını gösterir ve bol keseden saçtığım puanları gören öğrencinin minnettar kalarak yanımdan ayrılışını keyifle izlerim. Çünkü benim dersimde not kaygısı öğrencinin en son derdi olmalı. Kapana kısılmamış, özgür hissettiklerinde çok daha öğrenmeye aç ve yaratıcı oluyorlar. Bu sayede ben de işimden daha fazla keyif alabiliyorum.
(bkz: kazan kazan)
okunan kağıtlar dağıtılır ve doğru cevapları tahtada gösterildiği takdirde, kendiliğinden ortadan kalkacak sorunsal. bu da bir öğrenme şeklidir fikrimce. zira çikolata kazandıran bonus sorunun çözümü asla unutulmaz!

kural: yanlışlıkla da olsa, verilen fazla puanlar asla geri alınmaz.
bu cümleye verilen cevap genelde fazla puan vermişsem geri alırımdır. sonra kağıt bakmaktan vazgeçilir.
teneffüste arkadaşlarına "hoco kogotton yozdokloromo solmos tokto kofoyo bono olom" diye atarlanacaktir. tanidik geldi yazarken *