bugün

böyle yazınca daha kibar oluyordur bazılarına göre...

(bkz: yaraq)
ingilizceye meraklı olan tiplerin yaptığı eylem.*
msn kullanıcılarının ve tikkylerin çok kullandığı bir durum.

salaq , oq , nabaq bugün gibi çok iğrenç türevleri vardır.
"wowwwww çok iyi yaaa" tarzında dolaşan insanların yaptığı eylemdir.
(bkz: aq)
v yerine w yazmak formatından olan hede..
(bkz: msn in dil yozlastirici etkisi)
k yerine q yazanların yanında bir de g yerine q yazanlar vardır, anne ya da baba olma ihtimalleri çok yüksektir.
annem cep telefonundan mesaj yazarken g harfini aradığı sıra ona çok benzeyen q harfini bulmuş, oqlum diye başlayan mesajı bana göndermişti. hiç uyarma ihtiyacı duymadım elbet, varsın O oqlum yazsın nolacak.
daa qarizmatiq olduqu ichin qullanan ziiiniyettir. bana hep eli qolu yamılmı$ dilenjileri hathırlathırlarr.
türkçe konuşurken araya ingilizce kelimeler katarak türkçeyi katleden insanların, katliamını yazılarına da yansıtmadır.
(bkz: evi yenilemek)
(bkz: evi refresh etmek)
tiqqi'lerin bir marifetidir.
qaqa hare*et.
(bkz: yamuq)
(bkz: reqlam)
eski kız arkadaşımın mesajlarında yaptığı eylemdir. türkçeyi bozan, düzen, soytarıya çeviren eylemlerden biridir.
şimdi bu hareketi yapanlar, ingilizce ile türkçeyi harmanlayıp entelektüellik seviyesinin şahikasına terfi ettiklerini düşünürler,
lakin canlar, q harfi türkçede de yer almıştır. Divan-ı Lügat-it Türk eserinde (kaşgarlı mahmud) q harfi ile başlayan türkçe sözcükler, sözcüklerin içindeki q hafleri dikkat çeler. öztürkçede var olan, fakat zaman içinde değişime uğrayarak, cumhuriyet döneminde de alfabeye yerleştirilmemesi üzerine bütün bu q harfleri k harfine çevrilmiştir.

bu koşullar dahilinde, aslında eltel olmak için yaptıkları bir şeyin türkçede yer almasını öğrenmeleri sonunu, bu tipler q harfi ile yazmayı bırakıp w, x, ve hatta latinceden, sanskritçeden harflere geçiş yapmaya çalışacaklardır.
kız arkadaş adayının yaptığı olay, sinir bozucudur.

edit akbayram : lan kedi, senin nickinde de q var demeyin sakın. fark ederseniz mistiq qedi değil. burada q harfinin kullanılışının amacı çok farklı, g ve k harfleri yerine q kullanan arkadaşlara inceden bir ayar. arz ederim.
şimdi bunların banyo aynasından kendi fotoğraflarını da çekerler. inanmıyorsanız sorun.*
bir dilin içine bu kadar da edilmez ki denilmesi gereken durum.
parmakları w,s,a,d civarı çalışanların ironik buluşları.
tiqiler qullanır genelde. bunlarda yavşaq qatagorisinde olan adaylarımızdır.*
(bkz: g yerine q yazmak)
genel anlamda, adam gibi yazı yazamayıp da bunu daha dibe vurarak gözlerden kaçmaya çalışan, akabinde bu gibi aptal imla hatalarını tarz zanneden solucan türevi varlık davranışıdır. (bkz: emo imla kuralları)
öyle zannediyorum ki, bunu yapan evlat olsa sevilmez... o derece.
v yerine w yazmak gibi bişey.
türkçenin o güzel karakterini pis cümlelerde kullanmak istemeyenlerin alternatif harfidir. **
(bkz: hassasiyet sahibi küfürcü)
güncel Önemli Başlıklar