1. 1.
    lise ikinci sinifta kiz arkadasimdan ayrildiktan sonra, stres atarak moralimi duzeltmek icin baslamistim, tabii eski kiz arkadasimida kiskandirma amacim vardi. daha sonrasinda, yillar gectikce, vucut normal normlarindan arinmaya baslayinca, bunu artik hicbir kiz veya bir sahsa karsi yapmadigimin iyice farkina vardim. tek istedigim dahada ve dahada buyumekti. su an, spora gitmedigim her gun moralim bok bir hal aliyor. sevgilimin oldugu zamanlarda sporda oldugum kadar mutlu hissetmiyordum. hayatimin odak noktasi spor oldu, ve ayni zamanda su anki toplum'un ''sosyallik'' diye adlandirdigi, ''bilgiye'' ve ''degerlere'' dair hicbir sey icermeyen yasam biciminden kendimi uzaklastirma karari aldim. daha cok kendi akademik basarim uzerine, ve insanlari anlama ve gecmisten bugune karar gelen ''deger'' yargisini elekten gecirmeye verdim kendimi. hayatim, spor ve insan iliskileri icinde ilerleyip gidiyor. mutluyum, saglikliyim ve ayni zamanda anlayisli ve kulturluyum. sporu hayatinizin cekirdegine getirmeniz lazim. eger oyle yaparsiniz, butun yasaminiz olumlu yonden ters-yuz oluyor.
    1 ... beenfriendedbywhom