1. 1.
    Kızların acıma ve merhamet duygusu sanıldığı gibi erkeklerden daha yoğun değildir. Gücü yettiğine hemen fiziksel güç uygulayabiliyorlar. Bu çoğu zaman kendi çocuğu oluyor maalesef. Bu yüzden kadınlar erkeklerden fiziksel olarak daha güçlü olsaydı erkeğe şiddet oranı, kadına şiddet oranından daha fazla olurdu.
    3 -1 ... ata ters binen kovboy
  2. 2.
    Şiddeti sınıflandırmayı anlamamisimdir zaten. Şiddetin kadını erkeği yok gücü yeten yettiğince uyguluyor iste
    ... ultrabaza teke
  3. 3.
    mesele kesinlikle sadece fiziksel güçten ibaret değildir.
    gücü kocasına yetse ona şiddet uygular, yetmediği için çocuklarına şiddet uyguluyor gibi bir tespitin de hiçbir mesnedi yoktur.

şiddet geniş anlamlı bir kavramdır. yalnızca darptan ibaret değildir. cinayet de, yaralama da şiddet tanımının içindedir.
    bir kadının da erkeğin de bir pompalı tüfek ve birkaç fişek alması aynı seviyede kolaydır. ama sokak ortasında pompalı tüfekle cinayet işleyen bir kadın neredeyse hiç yoktur. ancak karısını/eski karısını vuran binlercesi vardır.

eğer mesele sadece fiziksel güç farkı olsaydı bu haliyle de sabahında kocasından dayak yiyen kadın akşamında adamın boğazını gayet tabii kesebilirdi. yahut yaptığı yemeğe ilaç katabilirdi.

düşünün dayak atan da erkek olmasına rağmen boşanınca kadını vuran da erkek.
    tüm zihinsel özellikler eşit, hatta kadınlar daha acımasız, sadece bilek gücü yetmiyor dersek bu kadınların erkeklere zarar vermemesini yahut oranın çok çok düşük olmasını açıklayamayız.
    ... raduyev
  4. 4.
    Bizi gece gündüz kırbaçlarlardı.
    ... asilsizadam
  5. 5.
    kadınlar zaten güçlü varlıklardır.
    kastedilen fiziksel güç ise, evet ben şahsen bi kaç kişiyi döverdim.
    temiz sopalardım.
    2 ... nammu