1. 1.
  trend olarak arap harfleriyle allah yazili olanlari da vardir. *
  4 ... asselisaya
 2. 2.
  gereksiz teşhirciliğin son moda halidir.
  1 ... phnar
 3. 3.
  şu sıralar çok modadır, her üç kızdan ikisinde mevcuttur. yolda erkeklerin yanından geçerken ismi gözüktüğü için laf atılması muhtemel genç kız guruplarını oluştururlar...
  3 ... burak1905
 4. 4.
  (bkz: hande 23 f yazılı altın kolye)
  9 -1 ... white pages
 5. 5.
  çok klasik bir durumdur.modası geçmekte...
  yakında kolyelerde msn adresleri görebileceğimiz kız topluluklarıdır.
  2 ... justseven
 6. 6.
  son derece gereksiz bir kolye türüdür. Ama ülkemizde bir ürünün moda olması için akıl fikir mantık gibi kavramlar gerekmediği için hızla moda olmuş ve sonunda kaçınılmaz sona ulaşarak demode olmuştur. Alanlar hiç bir kimseye (adaş olmadıktan sonra) hediye edemeyecekleri gibi başka bir amaçlada kullanamayacakları için elde patlamış kolye türüdür de denebilir. Kazanan her zaman ki gibi moda delisi akıllı halka bu ürünü sunan akıllı girişimcidir.
  1 -1 ... dahaasabi
 7. 7.
  ilkokul 1lerin sınıflarında kapının üstünde kapı, tahtanın üstünde tahta yazması gibidir. Takan insan kendini kötü hissetmelidir. Bu tip kolyeler bakkal amca, dolmuş şoforü ve bankamatikte sıra bekleyen teyze gibi insanlara size isminizle hitap etme hakkı doğurur. oysaki onların böyle bir hakkı olmamalıdır. En fazla pardon bakar mısınız ya da şeyy afedersiniz demelidirler. insan kendini bu duruma düşürmemelidir. Ayrıca üzerinde kendi isminin yazılı olduğu kolyeyi * takmak megalomanlıktır, kendini beğenmişliktir, ayıptır, günahtır, i love me demektir. halbuki insanlar daha çok i love you, i love this game ya da en fazla i love rock n roll demelidirler. *
  2 ... habis
 8. 8.
  erkeklerin laf atımını kolaylaştıran faktördür.
  1 ... fayaka
 9. 8.
  *kaybolmasın diye annelerin kızlarına taktığı ilginç kolye çeşidi. **
  4 ... freedean
 10. 9.
  kızların tostumu yedim yazan kolye takmaları kadar salakçadır.

  hayır sen bunca yıldır adını bilmeden, kendini bilmeden ya$adıysan zaten evrimin belirli bir a$amasında tıkanıp kalmı$sın demektir, anladın mı?

  yarın öbür gün elemanın biri gelip , " merhaba ben de fikret. ama sen $imdi anlamadın tabi. ben zkime bilezik yaptırdım orada yazıyor.. " diyecek kadar abazanla$ıp, megalomal bir yakla$ım içerisinde sana süzülmeye kalkı$tığında sen, kendini savunma hakkını otomatik olarak elinden almı$ olduğun için oturup bir kö$ede ağlayacaksın.

  ey yükselen yeni nesil, in ulan a$$aa!
  2 ... ceviz agaci