1. ?.
  bıktırtan, uyuz ettiren bir durumdur. mesela kızımız konsere gitmek istiyorsa 'konsere gidelim' demez, 'konser varmış, çok güzelmiş' der. karnı acıksa 'şurda çok güzel x yapıyorlarmış' der ama 'acıktım' demez. anlamsız bir biçimde o kelimeleri erkeğe söyletmeye çalışır ve en sonunda nasıl oldugunu hala anlayamadığım şekilde erkeğe başka kelime söyletme imkanı bırakmaz ve istediğini söyletir.

  not: bir arkadaşım*.
  3 ... metin oktay
 2. ?.
  gerçekleri söyleyemeyecek kadar korkak olanların başvurduğu anlatım yoludur. sadece kızlarla sınırlamak yanlıştır.
  2 ... ihan et
 3. ?.
  hatun: ummhhhh!!! bugün de bişey yok şu televizyonda. artık kapatsak şunu?
  erkek: okkeeeeeey...*
  2 ... nokia şarzı
 4. ?.
  bilimsel bir gerçek vardır. kızların beyinlerinde* konuşma üzerine duyarlı bölgeleri, erkeklerden daha büyükmüş. bu yüzden erkeklere göre 3* kat daha fazla konuşurlarmış.

  kizlarin her şeyi ima ederek söylemesi de buna işarettir. doğuştan gelen öldürücü bir özellik. erkeklere verilmiş bir ceza.

  e bu kadar çok konuşabilen canlıların da bir şeyi öyle çat diye söylemesini bekleyemeyiz değil mi ?? dilleri şişer yoksa. o yüzden en ufak bir şeyi bile böyle dolandıra dolandıra anlatırlar, zanneder ki böyle yaptıklarında iyi oluyor.

  kafa s*kmenin nesi iyi lan !?
  2 ... gothic evil
 5. 0.
  önceleri erkeğin anlama kabiliyetini ölçmek için kullanıldığı sanılan bu durumun ileriki zamanlarda da devam etmesi halinde erkeğe bir şeyi yaptırmak için kullandıkları yöntem olduğu anlaşılır.
  1 ... sigarasi olan var mi
 6. 1.
  aslında kadınlar açıkca, dolaysız yoldan bir şeyleri söylerler. ama erkekler bunu anlamaz, gercekte kadınların sürekli bir şeyler ima ettiklerini sanırlar.sanmaklada kalırlar.
  - seni sevmiyorum abuzittin. bırak peşimi.
  - hehehe demek seviyorsun beni.
  4 ... tatlı su levregi
 7. 2.
  ben seni arkadaşım olarak görüyorum

  (bkz: aklından bile geçirme)
  ... zubizarett
 8. 3.
  son günlerde oldukça revaçta olan " karnın ağrıyor" tümcesini bile üzerinize yükleme potansiyeline sahip muhtemel kız enfeksiyonlarından birisi.
  ... biz bir aşureyiz
 9. 4.
  (bkz: kızları itici yapan detaylar)
  ... thebalkanboy
 10. 5.
  (bkz: bükçe dili ve edebiyatı)
  Kadınlar çoğu şeyi bükerek söylerler.
  ... yolgezer