1. ?.
    bıktırtan, uyuz ettiren bir durumdur. mesela kızımız konsere gitmek istiyorsa 'konsere gidelim' demez, 'konser varmış, çok güzelmiş' der. karnı acıksa 'şurda çok güzel x yapıyorlarmış' der ama 'acıktım' demez. anlamsız bir biçimde o kelimeleri erkeğe söyletmeye çalışır ve en sonunda nasıl oldugunu hala anlayamadığım şekilde erkeğe başka kelime söyletme imkanı bırakmaz ve istediğini söyletir.

not: bir arkadaşım*.
    3 ... metin oktay
  2. ?.
    gerçekleri söyleyemeyecek kadar korkak olanların başvurduğu anlatım yoludur. sadece kızlarla sınırlamak yanlıştır.
    2 ... ihan et
  3. ?.
    hatun: ummhhhh!!! bugün de bişey yok şu televizyonda. artık kapatsak şunu?
    erkek: okkeeeeeey...*
    2 ... nokia şarzı
  4. ?.
    bilimsel bir gerçek vardır. kızların beyinlerinde* konuşma üzerine duyarlı bölgeleri, erkeklerden daha büyükmüş. bu yüzden erkeklere göre 3* kat daha fazla konuşurlarmış.

kizlarin her şeyi ima ederek söylemesi de buna işarettir. doğuştan gelen öldürücü bir özellik. erkeklere verilmiş bir ceza.

e bu kadar çok konuşabilen canlıların da bir şeyi öyle çat diye söylemesini bekleyemeyiz değil mi ?? dilleri şişer yoksa. o yüzden en ufak bir şeyi bile böyle dolandıra dolandıra anlatırlar, zanneder ki böyle yaptıklarında iyi oluyor.

kafa s*kmenin nesi iyi lan !?
    2 ... gothic evil
  5. 0.
    önceleri erkeğin anlama kabiliyetini ölçmek için kullanıldığı sanılan bu durumun ileriki zamanlarda da devam etmesi halinde erkeğe bir şeyi yaptırmak için kullandıkları yöntem olduğu anlaşılır.
    1 ... sigarasi olan var mi
  6. 1.
    aslında kadınlar açıkca, dolaysız yoldan bir şeyleri söylerler. ama erkekler bunu anlamaz, gercekte kadınların sürekli bir şeyler ima ettiklerini sanırlar.sanmaklada kalırlar.
    - seni sevmiyorum abuzittin. bırak peşimi.
    - hehehe demek seviyorsun beni.
    4 ... tatlı su levregi
  7. 2.
    ben seni arkadaşım olarak görüyorum

(bkz: aklından bile geçirme)
    ... zubizarett
  8. 3.
    son günlerde oldukça revaçta olan " karnın ağrıyor" tümcesini bile üzerinize yükleme potansiyeline sahip muhtemel kız enfeksiyonlarından birisi.
    ... biz bir aşureyiz
  9. 4.
    (bkz: kızları itici yapan detaylar)
    ... thebalkanboy
  10. 5.
    (bkz: bükçe dili ve edebiyatı)
    Kadınlar çoğu şeyi bükerek söylerler.
    ... yolgezer