1. ?.
    bıktırtan, uyuz ettiren bir durumdur. mesela kızımız konsere gitmek istiyorsa 'konsere gidelim' demez, 'konser varmış, çok güzelmiş' der. karnı acıksa 'şurda çok güzel x yapıyorlarmış' der ama 'acıktım' demez. anlamsız bir biçimde o kelimeleri erkeğe söyletmeye çalışır ve en sonunda nasıl oldugunu hala anlayamadığım şekilde erkeğe başka kelime söyletme imkanı bırakmaz ve istediğini söyletir.

not: bir arkadaşım*.
    3 ... metin oktay
  2. ?.
    gerçekleri söyleyemeyecek kadar korkak olanların başvurduğu anlatım yoludur. sadece kızlarla sınırlamak yanlıştır.
    2 ... ihan et
  3. ?.
    hatun: ummhhhh!!! bugün de bişey yok şu televizyonda. artık kapatsak şunu?
    erkek: okkeeeeeey...*
    2 ... nokia şarzı
  4. ?.
    bilimsel bir gerçek vardır. kızların beyinlerinde* konuşma üzerine duyarlı bölgeleri, erkeklerden daha büyükmüş. bu yüzden erkeklere göre 3* kat daha fazla konuşurlarmış.

kizlarin her şeyi ima ederek söylemesi de buna işarettir. doğuştan gelen öldürücü bir özellik. erkeklere verilmiş bir ceza.

e bu kadar çok konuşabilen canlıların da bir şeyi öyle çat diye söylemesini bekleyemeyiz değil mi ?? dilleri şişer yoksa. o yüzden en ufak bir şeyi bile böyle dolandıra dolandıra anlatırlar, zanneder ki böyle yaptıklarında iyi oluyor.

kafa s*kmenin nesi iyi lan !?
    2 ... gothic evil
  5. 0.
    önceleri erkeğin anlama kabiliyetini ölçmek için kullanıldığı sanılan bu durumun ileriki zamanlarda da devam etmesi halinde erkeğe bir şeyi yaptırmak için kullandıkları yöntem olduğu anlaşılır.
    1 ... sigarasi olan var mi
  6. 0.
    ben seni arkadaşım olarak görüyorum

(bkz: aklından bile geçirme)
    ... zubizarett
  7. 1.
    son günlerde oldukça revaçta olan " karnın ağrıyor" tümcesini bile üzerinize yükleme potansiyeline sahip muhtemel kız enfeksiyonlarından birisi.
    ... biz bir aşureyiz
  8. 2.
    (bkz: kızları itici yapan detaylar)
    ... thebalkanboy
  9. 3.
    (bkz: bükçe dili ve edebiyatı)
    Kadınlar çoğu şeyi bükerek söylerler.
    ... yolgezer
  10. 4.
    inanılmaz derecede can sıkıcıdır.
    erkek arkadaşları bir yana, kız arkadaşlarına bile aynı şeyi yaparlar.
    bu dizgeye alışık değilseniz, netliği seven bir kızsanız; kız arkadaşınızın ne demek istediğini anlamak için çırpınır durursunuz.**
    ... mavi44