1. 1.
  kızların erkeğe hayır demesinden bir sürü anlam olması durumu.

  bu hayırlar çeşitli anlamlara gelebiiyorlar.

  birinci hayır; bu bildiğimiz hayır anlamına gelen hayır ki bu hayırı duyan erkek artık ümidi kesmek zorundadır. bu hayırdan hiç bir erkeğe hayır gelmez.

  ikinci hayır; erkeğin biraz ısrar etmesi gereken hayırdır. çünkü kız utangaçtır. çekiniyordur. evet diyemiyordur. bu hayırı duyan erkek ısrar etmeli ve hatta evet demesini beklememeli hayırını evet anlamalıdır çünkü bu hayır hayırlı bir hayırdır.

  üçüncü hayır; aslında evet ama biraz burnun sürtmesi lazım anlamına gelen hayırdır. aslında bu hayırı duyan erkeğin bunu hayır anlamında kullanılan birinci hayır olarak algılarsa kızın pişman olması muhtemeldir. bu sefer kızın burnu sürter. *
  5 ... antiqa
 2. 2.
  kızların hayır cevabının farklı anlamlar içermesinden kaynaklanan durumdur. hemen ümtsizliğe kapılmamak gerekir her zaman açık bir kapı vardır.
  2 ... maverick13
 3. 3.
  (bkz: naz)
  1 ... nesem yeter
 4. 4.
  gayet normaldir. zira hayır kelimesinin birden fazla anlamı vardır: olumsuzluk ve kabul etmemeyi belirtebileceği gibi, iyi, faydalı anlamlarına da gelebilir. bu nedenle bir kız hayır diyorsa "olmaz" demek istediği gibi, "oo süper olur sonu hayırlı bir işe kadar gider bakarsın" demek istiyor da olabilir.
  ... zatiali
 5. 5.
  bunun altında kendini ağırdan satmak yatar ki her kız hayır dediğinde kendi için savaşan birilerini görmek ister. dışardan 'hayır' der ancak içinden 'bakalım hemen kabullencek mi yoksa diretcek mi' der.
  ... entheos
 6. 6.
  bazı hatunların hayır demesinin evet demesinden daha etkili olması durumu.
  ... tongue fu
 7. 7.
  kızların 30 yaşından önce kullandıkları bu hayırlar farklı anlamlarda yeşerip gelişebilse de, 30 yaşından sonrası hayırlar sadece hayırdır der ünlü feylosof berbatov.
  ... aribra
 8. 8.
  vardır o cevapta da bir hayır.
  ... miafori
 9. 9.
  kesinlikle doğrudur. mesela sevgilinizin durumunu beğenmezsiniz ve sorarsınız:

  y: bir şeye mi sinirlendin verengül?
  x: hayır
  y: peki moralin mi bozuk?
  x: hayır, bir şeyim yok...
  y: öyleyse ben gidiyorum, akşam 5 gibi dersten çıkınca gelirim.

  tam arkanızı dönersiniz ki...

  x: üeğeeğeğeğeğeeaeağeeğeeğeöğeöeğğüüğğeee (ağlama efekti)
  y: hani bir şey yoktu lan!?
  x: (bilgisayar ekranını göstererek) msn'inde niye o kadar çok kız var?
  y: o senin msn'in
  x: haa? şeyy kem küm ehe ehe
  y: öküzsün verengül öküz!
  x: hayır!!
  1 ... eraserhead
 10. 10.
  kızların aslında ne demek istedikleri/neyi kastettikleri çoğu zaman belirsiz olduğundan, kızların "hayır"ları bazen "naz amaçlı" olduğundan ve yine bazen erkeklerce kız hayır diyorsa aslında evet diyordur olarak algılanabilen, o yüzden de bazı durumlarda sorun yaratabilen durumdur. bir ingiliz turistin kızın birine tecavüz etmişliği de vardır bu yüzden. ifadesinde de beyefendi: "bir kız hayır diyorsa aslında evet diyordur." diye kendini savunmuştur. o yüzden kızların gerçekten "hayır" derken, üstüne basa basa, karşındakinin anlayabileceği şekilde, algılayıncaya kadar anlatarak hayır demelerini tavsiye ediyorum.

  nooooooooooooooooouuuuuu...
  2 ... jaheira