1. 1.
  Son yıllarda iyice meydana çıkmış olan durum.
  Tüm kızlar teker teker 22 yaşından itibaren evleniyor hatta 18-19 yasinda evlenip hala üniversite okuyan da var.

  Ninelerimiz anneannelerimiz ben okumuş etmiş olsaydım şimdi ki aklım olsaydı gençken evlenmezdim derken Şimdikiler onca eğitime ona buna rağmen bir evlilik aşkı almış başını gidiyor.

  Eskiden mecburiyetten evlenen yaslilarimiz şimdi canı sıkıldığı için erkenden evlenme hırsı olan kızlar var zaman gitgide değişiyor durun bi nefes alın ayaklarinizin üstünde durun bi instagrama poz atmak için erkenden evlenmeye değmez.
  1 -1 ... patronum
 2. 2.
  Buna neden olan şeyler bence aile baskısından kurtulmak, hayatın gerçeklerini daha tam göremeyip toz pembe şeyler yaşıcağını düşünmek, başkalarının hayatını görüp özenmek, vaad edilmiş bazı şeyler, ekonomik anlamda rahatlıcağını sanan artık nasıl oluyorsa, ilerde evde kalıcam psikolojisi gibi şeyler.

  Birde çok gençken yaşanan cinsel ilişkilerden ötürü çıkan korku.Bakire değilim artık kafası falan.Bir arkadaşım cinsel ilişkiden ötürü üç ay sonra nişanlattırdı kendini çünkü korktuğunu söylemişti.
  ... nihilistefan
 3. 3.
  tam aksine şimdilerde kadınlar 25 - 30 yaş arasında evleniyor. sosyal medya, evlenilecek kişinin maddi durum eşiği, kadının kariyer düşüncesi, erkekten şiddet görme korkusu... gibi nedenlerden dolayı erteliyorlar. bana göre de mantıklı bir olgu, erken yaşta evlilik yapanların çoğu yetiştiği aile içinde mutsuzluk, maddi zorluk, çocuk yapma isteği, ülkemizde çok fazla geçerli olan bakirelik durumunun kaybı sebeplerinden evleniyor. insanlar aşırı olmamak kaydıyla hayatını belli bir yaşa kadar yaşasın sonra evlensin, ne erkek mecbur ne de kadın mecbur çocuksu davranışlara, oturmamış bir karakteri eğitmeye.
  2 ... birkilobytealabilirmiyim
 4. 4.
  1 - erasmus, work & travel vs. derken yemeyen kızın kalmaması, ne olursa olsun patlak olduğunu bile bile hiçbir türk erkeği kolay kolay yanaşmaz.

  2 - elimi sallasam ellisi mantığıyla kimseye yüz vermeyip 25'e merdiven dayadıktan sonra bir anda çökmeye başlayınca o eski abazan ilginin azalması.

  3 - son 20 yılda türk erkeği daha çok çaba sarfetmek zorunda bırakıldığından, erkeklerin kariyer ve maddi olarak daha ileride olmaları, haliyle yemediği kalmamış 25+ pörsük teyzeleri kendilerine layık görmemeleri.

  burada defalarca söyledik, 30 yaşına gelip tüm düzenini kurmuş bir erkek, başkalarının çürümüş artıklarıyla uğraşmaz. 20-23 arası bir kız tercih eder.

  velhasıl bu durum tüm bu ahval ve şerait içerisinde yaşadıkları panik halinin bir sonucu olup dertleri bir an önce birine yamanmaktır.
  1 -1 ... nesgayfe