1. 1.
  Kocamın ütüsüne ayıracağım zamanı işe ayırıp fazladan çalışıp 8 bin tl maaş alıyorum. Ne diye koltuğun üzerinde göbeğini kaşıya kaşıya tv izlerken aklından işyerindeki hatunun götünü düşünen bi erkeğe meyve soymak zorunda kalayım ki.

  Eskisi gibi analarınızdan gördüğünüz gibi kocalara sınırsız hizmet hatta kölelik bekliyorsunuz değil mi sayın erkekler. Kadınların çalışma hayatına girmesine karşı çıkılan yıllardaki agresifliğin nedeni buydu işte. Kadınların muhtaçlıktan kurtulması korkusu. Şükür ki artık kadınlarımız kölelikten kurtuldu ve bilinçlendi.

  Edit: evde kalan erkekler saldırmaya başladı bile. Çok iyi be geçmişteki kadınların intikamını almak gibi bişey, siyahilerin kölelikten kurtulduğunda duydukları sevinç gurur gibi bişey bu. Muhtaç olmadığını görünce çıldırıyorlar..

  Edit2: hemcinsimin biri kadınlardan taraf olmama rağmen durmamış sataşmış, yok kendini niye satılacak vücut olarak görüyosun yok ben seveceğim adamı bulamadım yok böyle olmamalı ulan mal erkek seni satın alınan vücut olarak görüyo. Sen saf saf inan seveceğin erkek tabi bulamazsın. Erkek seni sadece et olarak görüyo hatta yetmiyo adamla evlenirsen aynı yatakta sen dahil 5 kadınla hayal ediyo. Ahh kızlarımız, bi de bayan denmesinden rahatsız değilmiş. Sen hemcinslerini satan erkek delisi kezbanlardansın bebeğim, bizimle değilsin.
  25 -23 ... glorrysun
 2. 2.
  (bkz: özgürlük)
  9 -1 ... duz adam sami
 3. 3.
  sen evlenme zaten.

  bu kafa ile evlenirsen kocan katilin olur.
  10 -10 ... true
 4. 4.
  sevememek.
  güvenememek.
  uygun insanla yolların kesişmemesi.
  çocukluk travmaları.
  kendini tanıyamamak.
  korkmak.
  kafandan geçirdiğin düşünceye kadar birinin ortaklığı fikrine ısınamamak.

  işin gücün de varsa neden riske gireceksin ki?
  7 -1 ... nammu
 5. 5.
  "nasılsa o yüzde birle evlenemeyeceğim, o halde ne kadar geç istemediğim evlilik yaparsam o kadar iyidir" düşüncesi.
  2 ... deli anlamindaki de
 6. 6.
  Mutsuz giden evlilikleri görüp evlenmekten korktuğu için.
  4 ... kalkyerineyatyavrum
 7. 7.
  Kızlar siz de evlenmek istemiyorsunuz. Biz erkekler de. O halde gelin cinsel ihtiyaçlarımızı karşılamak için fuckbuddy olalım. Bağlanmaya, evlenmeye, birbirimizin tribini çekmemize de gerek yok. Bir nevi kazan kazan olayı.
  2 -5 ... amor a la mexicana
 8. 8.
  kadın yekpare bir şey değil. bu yüzden sebepleri kişiye göre değişir. sevdiğiyle olamayıp mantık evliliğini istememek , kendini evliliğe uygun bulmamak, mutsuz evlilikler yüzünden oluşan korku, evliliği ideallerini gerçekleştirmenin önünde bir engel olarak görmek, evliliğe inanmamak gibi türlü türlü nedenler olabilir. hepsi de evlenmemek için yeterli sebepler. neticede hayat nasıl isteniyorsa öyle yaşanması gereken bir şey.
  7 ... nadia nadia
 9. 9.
  Doğa reddi çabasıdır. Kadın, ceo da olsa, bilim insanı da olsa nihayetinde, evlenerek güçlü bir erkek tarafından döllenmek ve doğurduğu çocuğu besleyip büyütmek ister. Bu, kadının doğasıdır. Reddetmek bu gerçeği zerre i miskal kadar değiştirmeyecektir.
  2 -3 ... 56789
 10. 10.
  kahrolsun o kirli iğrenç para. "param var neden evleneyim ki?" bu fikir burcu esmersoy'un "erkek arkadaşınız yanınızdaysa cüzdan taşımanıza gerek yok" demesiyle aynı şey.

  biz kadınlar/bayanlar (kadın diyeceksincilerden değilim) kendi hayatlarını bir erkeğe satacak kadar aptal mıyız? hayat satılacak bir şey mi? ya da mahrem organlarımız, cinsellik çağrıştıran köprücük kemiğimiz ve bacaklarımız para ediyor diye mi bu kadar önemli yoksa bir sağlık ve beden bütünlüğü için mi? lütfen burda cahiller başı çekerek yanlış algılar oluşturmasın.

  kızlar birer insanlardır. bu yüzden çok spesifik yanıtlar alabiliriz. ben henüz seveceğim adamı bulamadığım için evlenmek istemiyorum. bulursam ve ortak bir karar alarak evlenebiliriz.
  5 -4 ... birbobin