1. 1.
  çoğu kız türünde gözlemlenir bu olay. erkek kişisi, birinin doğum gününü kutlarken sade bir şekilde, abartıya kaçmadan doğum günün kutlu olsun der ve hatırladığını gösterir. ama bayan öyle midir ? yazar da yazar, döktürür adeta. erkeğin attığı sms 1 mesajla gelmektedir, kızın ise 3 seferde gelir. bu tezle ilgili bir örnek;

  "Dilerim ki Yürüdüğün yollarda; hayallerin ve yeni başlangıçların olsun.ZOr gününde yanında bulunacak gerçek dostların olsun. Başarısızlık, keder ve kötü yazgı senden uzak bütün sevgiler en gerçek haliyle olsun. Bırak günler sende iz bıraksın. napalım çizgilerin ve akların artsın. Yeter ki; Yarın dünü aratmasın.. Doğum günün Kutlu Olsun.."

  bunun gibi daha birçok örneği bulunmaktadır. bu gereksiz hareketlerden vazgeçsinlerdir. kuru bir kutlama mesajı, doğum günü kutlanan kişiye hatırlanıldığını göstermek emin olsunlar yeterli olacaktır. her zaman şatafatlı olaylara girmenin bir manası yoktur.
  7 -1 ... salca
 2. 2.
  yazılan kelimeler çok olunca ona verdiğin değerin de çok olduğunu zannetmelerinden kaynaklanıyor olabilir.

  halbuki uzatmana ne gerek var bacım? direk söyle işte "doğum günün kutlu olsun a.q" diye
  6 -3 ... trablus
 3. 3.
  ulan bem de uzun yazarim nu mesajlari acaba kiz miyim? diye dusunduruyor insani.
  4 -1 ... sivrisinek
 4. 4.
  abartıp görünüp abartmama durumudur. nedendir? çünkü mesajlar orijinal değildir. copy-paste'dir. kafalarını yormadan şakır şakır yazarlar. bu yüzden değersizdir. gereksizdir.
  3 -1 ... scarlet
 5. 5.
  (bkz: liselim)
  1 -1 ... no leaf clover
 6. 6.
  (#675784)
  çok da kısaltılmaması gerekiyor bazen.
  1 ... deep
 7. 7.
  zaman zaman doğru olan önermedir.
  "ayşeciğim, iyi ki babanın tohumundan, annenin rahmine düştün bebeğim. bilirsin insanlar doğar,büyür ve ölür. doğduğunda ne kadar da şirinsindir sen kimbilir. sen annene agu mugu yaparken, ben o zamanlar bile seni özlüyor, hayatıma girmeni bekliyordum.* düşe kalka büyürken, elimden sen tuttun. bana sigara içmeyi, fransız öpücüğünü, nasıl cigara saracağımı, nasıl cilve yapacağımı sen öğrettin. şimdi verdiğin bu eğitimle hayattan zevk almayı öğrendim sayende. sanki kardeş gibiyiz.senin annen benim annem, senin baban benim babam sanki.* iyi ki doğdun bitanem, iyi ki tanıştık seninle." * *
  4 ... agnostic
 8. 8.
  özellikle 00.00 oldu mu mesaj atmaya acayip kasarlar. kaç kere uykudan zıpladım mına koyyim, son doğum günümde 00.00 olduğu anda 20 tane mesaj geldi.. *
  ayrıca kendilerine ilk atılan mesaja özel bi değer yüklerler.
  4 ... chanson de roland
 9. 9.
  dgko diyenler de var.
  2 ... mevta
 10. 10.
  takdir edilmesi gerekir. mesaji alan kisi, aldigi mesaji elestirecegine, hatirlandigi icin memnun olmalidir cunku bir yerlerde kendisine deger veren, dogumgununu onemseyen birileri vardir. mesajin ne kadar ic bayici oldugu onemli olmamalidir. nihayetinde mesaji atan dili dondugunce, size kendisi icin onemli oldugunuzu, bu ozel gununuzu unutmadigini gostermeye calismaktadir. birileri icin ozel ya da onemli oldugunu bilmek ve hissetmek de bu hayatta alinabilecek en guzel zevklerden biridir.

  ota boka kulp takip, kinamak yerine, hayata ve insanlara biraz daha pozitif bakmaya calismak kisinin degerine deger katar.
  1 ... ruh hastasi