1. 1.
  sanıldığı gibi kızlar ( tabiki de hepsinden bahsetmiyorum ama benim görüşüme göre çoğunluk olarak) erkekleri etkilemek için güzel giyinme, güzel görünme çabasında değildir. asıl amaçları diğer kızlara karşı üstünlüklerini gösterme çabasıdır. mini etek giyen bir kız, bakın ne kadar güzel bacaklarım var ben sizlerden daha çekiciyim mesajını vermektedir aslında diğer kızlara ya da giydikleri ile statü olarak üstün olduğunu kanıtlama çabasındadır.
  4 -1 ... william of baskerville
 2. 2.
  (#12047386)
  1 ... t1p7
 3. 3.
  Doğru bir önermedir. E ne demişler dışarı çıktığında 10 tane erkeğin abazan bakışları yerine 1 tane kadının dik bakışlarını üzerinize toplayabiliyorsanız o gün güzel olmuşsunuz demektir.
  4 ... krista
 4. 4.
  diğer kadınlardan daha güzel olduğuna kimlerin bakış açısıyla karar verirsiniz? erkeklerin. yine erkeklere kendini beğendirmek için, erkeklere diğer kadınlardan daha üstün olduğunu kanıtlamak için giyinir, süslenirler. tabi ki ben değil.

  bu nedenledir ki, bence doğru olmayan bir önermedir.
  1 -1 ... armina
 5. 5.
  doğru olan önermedir. kendimden bilirim kız arkadaşlarımla buluştuğumda daha özen veririm kıyafete olsun makyaja olsun ama erkek arkadaşlarımla buluştuğumda bu kadar özen göstermem çünkü dikkat çekeceğimi düşünürüm. yanlış anlaşılmaya müsait bir konu. erkek arkadaşlarımla buluştuğumda salaş bakımsız bir görüntü oluşturmam tabi de kızlara ettiğim kadar dikkati onlara etmem. gerek yok yani.

  edit: erkek arkadaşlarımı potansiyel tehlike olarak görmüyorum aksine çok da severim, birçok kız arkadaşıma tercih ederim ama samimiyetimiz belli bir sınırdadır tabi. dozu aşmamak gerek diye düşünüyorum.
  2 ... meselam
 6. 6.
  doğruluk payının olduğunun ispatı : kadın kuaförlerinde genellikle erkekler çalışır. bunun sebebi olarak da hiç bir kadın diğer bir kadını çok güzel bir hale getiremez. çünkü her kadın hemcinsini iç güdüsel olarak az veya çok kıskanır.
  2 ... titi34
 7. 7.
  doğruluk payı olan önermedir. kızlar hemcinslerinin giydiklerine fazlasıyla dikkat ederler, yeni aldıkları şeye, markasına rengine şekline şemaline erkeklerden daha çok bakarlar. kızların kızların giydiklerine, erkekler giymediklerine bakarlar ki zaten kızlar erkekler için giyinselerdi, giyinmezlerdi.
  2 ... kendinikesensatanistkedi
 8. 8.
  doğru bir önermedir.

  yolda güzel bir kız gören bir çiftte kadın daha çok süzer kadını. erkek sadece bakar geçer. kadın bildiğin fotoğrafını çeker. saçı, makyajı, kıyafeti, küpeleri, elinde yüzük var mıydı?, ayakkabıları, uyumu.. her şey ama herşeyi görür. bunu bütün kadınlar bilir. ve ona göre giyinirler. bazıları da pek önemsemez bunu.
  ... oduncugomlek
 9. 9.
  insanlara doğru bir önerme gibi gelir, fakat farkında olmadan, kadınlar birbirine erkek gözüyle bakar.. ataerkil toplumun istediği de budur. kadınların birbiriyle erkekler tarafından beğenilmesi için yarışması..
  ... armina
 10. 10.
  diğer kadının rakip gürülmesi durumundan kaynaklıdır.çekirdek bilgi meselesi.
  bir de tüm erkekler benimdir uleyn diye çemkiren giysilerle dolaşan biriyle çalışıyorsanız ilgiyi üstüne çekmek için yırtınırken rol çalıyorsanız farkına bile varmadan, allah yardımcınız olsun. kadınlarla çalışmak bu yüzden zor.
  2 ... thelma