1. 1.
    Her nefis bir gün bunu tadacaktır. Kaçmak ne yazık ki mümkün değildir ama bir de bunun üst seviyesi vardır kardeş olarak görülürsünüz bak o herkese nasip olmaz

Anlamadiğim bu kizlar ne sevecen ne dost meraklisiymiş.
    4 ... tayt giyen adam
  2. 2.
    kızların dost veya sevecen olmaları ile ilgili bir husus değil. bilakis, gayet hesaplı davranmalarının sonucu.

istemediği yahut o esnada istemediği erkeğe karşı sorumluluk altına girmeden onun ilgisinden faydalanma maksadı taşır. iki güzel getirisi vardır: 1- erkeği karşılıksız olarak elinin altında tutmaya devam eder 2- bu ilişkiyi sonlandıran taraf olmaktan kurtularak sorumluluğu erkeğe yükler. aksi halde sonsuza kadar sürebilir. (bkz: friend zone)

erkekle kız arasında gerçek bir arkadaşlık söz konusu olamaz. zira hiçbir kızın, erkeğin anladığı anlamda erkeğin arkadaşlığına ihtiyacı yoktur. bir kızla arkadaşsanız bilin ki, siz onun sadece kız arkadaşı olabilirsiniz. ancak farklı türde bir kız arkadaş. zira bunun kız için bir diğer getirisi ise, kızlar arasındaki doğal rekabetten uzak ve dolayısıyla zararsız bir kız arkadaş edinmiş olmasıdır.

bir kız sizi arkadaş olarak gördüğünü söylüyorsa demek istediği şudur: senin ilginden memnunum, egomu tatmin ediyor ancak seninle ciddi olmayı yahut daha üst bir aşamaya geçmeyi düşünmüyorum. bunları tabi ki açıkça yüzüne söyleyip seni uyandıracak kadar keriz değilim. bir gün, daha üst bir aşamaya geçebileceğimize inanmakta serbestsin, hatta buna inanman işime gelir. bu süre zarfında birlikte olmak istediğim bir erkeğin ilgisi ile karşılaşırsam sen sikimde bile olmazsın. o gün gelene bana ilgi göstermeye devam etmeni istiyorum. ayrıca buna hayır dersen niyetinin ne kadar "kötü" olduğunu da kabul etmiş olursun.

birçok erkek ise bu oltaya gelir ve hatta bu sürecin yıllarca uzamasına göz yumar. ileride bir şeyler yaşama umudu veya o güne kadar yapmış olduğu yatırımın çöpe gideceği endişesi (bkz: sunk cost fallacy) bu saçmalığı sürdürme motivasyonu sağlar. erkeğin umudunun azaldığı, dolayısıyla ilgisinin azalmaya başladığı dönemlerde kız bu umudu beslemek için bir takım sinyaller vererek bu motivasyonu canlı tutabilir yahut erkeğin çizilen sınırları aşma çabalarına karşılık ani soğukluk göstererek ültimatom verebilir. (bkz: havuç sopa yöntemi)

kendine saygısı olan hiçbir erkek bu fasit daireye girmemelidir. size saygı duymayan birinin sınırlamalarına saygı göstermeniz gerekmiyor. bu gerçek manada bir arkadaşlık değil ve öyle olsaydı bile sizin istediğiniz bu değil. kendi istek ve önceliklerinize saygı duyun. bırakın o, hayallerindeki erkeği aramaya devam etsin. kimsenin hayalindeki erkek olmaya da çalışmayın. sizin bir kişiliğiniz ve tercihleriniz var ve bunlara saygı duyulmalı. bunlardan daha önemli bir şeye sahip değilsiniz. bunlara saygı duyulmuyorsa bu ilişkiye son verin.

ya da bir kızın teselli yastığı olarak yaşamaya devam edin.
    8 -3 ... jetaim
  3. 3.
    gelin sizlere kızların, "ben seni arkadaşım olarak görüyorum" diyerek, sizi friend zone konumuna atmasını açıklayayım: ilk sebep, sizi yakışıklı bulmaması. evet, yeterince açık, kızın hoşlandığı eleman muhtemelen sizden yakışıklıdır. sebep iki, konuştuğu birisi vardır, onunla işler yolundadır, ama eğer olur da ayrılırlarsa diye sizi yedekte bekletiyordur. evet 2. sebep kızların çakallığı, ve oruspuluklarıdır (genelleme yapmak doğru değildir tabii), birkaç erkeği yedekte bekletirler. sebep üç, yine flörtleştiği birisi vardır, ama sizin paranızı yemeyi seviyordur, bu durum maddiyat açısından ortalama üzeri erkekler için geçerli. sebep 3'te yine şöyle bir durum vardır, siz kızın bir dediğini iki etmezsiniz, hediyelere boğarsınız, o da keriz malı yer, sizi sevmez, üzgünüm. bütün bu genellemelerin dışında kızlar da vardır, ama çoğunluk böyledir.
    1 -2 ... bettercallsaul
  4. 4.
    (bkz: friendzone)
    ... hz hakan
  5. 5.
    --spoiler--
    Bu da bir sey be abi.
    --spoiler--
    ... burayabakarlar
  6. 6.
    amiri olarak görmesinden iyidir.hiç değilse bir umut vardır.
    ... deli anlamindaki de
  7. 7.
    her an kısa saçlı burak ile karşılaşabilirsiniz.

uzaklaş, uzaklaş!

evet lan, öyle günler vardı.
    1 ... shreddinger
  8. 8.
    kızlar karşılarında ne varsa onu görürler. sırf aman kaybetmeyeyim aman tekmeyi basmasın diye meriç gibi davranırsan tabi ki arkadaş olursun. ama cesurca bir erkek gibi konuşursan erkek olursun haa red yeme olasılığı var mı ? tabi ki var. ama şu da var; erkek gibi davranırsan seni hiç bir zaman arkadaşı olarak görmeyecek.
    1 -1 ... trbuskas
  9. 9.
    kendi adıma konuşabilirim.

zamanında bana seni seviyorum diyen, ben hoşlantımı söylediğimde ise seni arkadaş olarak görüyorum diyen xy kromozomlu insan da tanıdım.

ben daha evvel birine dedim mi hatırlamıyorum.
    ama yapı itibari ile iletişimde zayıf olduğum için, arkadaş markadaş ayağına yatmadan direk senin amacın ne diye sorabilir, ya da beni rahat bırak diyebilirim.

bedelini yalnızlığımla ödedim zaten.
    1 -1 ... asilsen
  10. 10.
    (bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
    ... hektisch