1. 1.
  ilişkinin bittiğinin resmidir. bi arkadaşımın nezleyken başına gelmiş bu olay ve o gün bugündür kadın gibi ufak bi el aynası ile dolaşır, ara sıra kendini kontrol ederdi.
  ... ataturkun mendili
 2. 2.
  kızla konuşurken hızla gülme durumunda balon gibin şişip patlayıp partiküllerin etrafa yayılması daha kötüdür.
  2 ... siciko
 3. 3.
  o an sıçtığınızın resmi olan sümüktür.
  ... bokuyla dovusen adam
 4. 4.
  başlığı açan kişinin başına çok gelmiş.
  ... marlborojack
 5. 5.
  Hele o sümüğü hissetmez ve dudağa doğru akarsa, boşver ümidi kes o kızdan, kabusu olacaksın kızın.
  ... azara
 6. 6.
  söylerse silinir.
  ... ahirtime
 7. 7.
  kızın anlayışına kalmış kendisinden nefret edilen sarı renkli iğrenç kır topluluğu.
  ... ascaris
 8. 8.
  kızda akut mide bulantısına sebep olan sümüktür. temizlenmediği takdirde ise mide bulantısı kronikleşir, o kişiyi her gördüğünde tekrarlar.
  ... camdan bakan kedi
 9. 9.
  bu konuda çok dertliyim sevgili sözlük.

  olaylar benim mini minnacık olduğum yıllarda başlıyor. ankaranın kenar mahallelerinden birinde büyüdüm. o yıllardaki her fakir çocuk gibi bizimde oyuncağımız taş, toprak, ağaçlar ve kames toplardı.
  birgün nerden aklımıza esti bilmiyorum arkadaşlar ile toprağı kazıyoruz. ama nasıl bir kazma. biraz daha kazsak ilerde oraya dikilecek olan apartmanın temelini kazmış olacağız. ben artık nasıl olduysa yine arkadaşın arkasında kalmışım ve pezevenk beni farketmemiş. kazı esnasında kendisine mani olan koca bir taş kütlesini elleriyle tutup arkasına atmak istemiş. tabi ben de o sıra arkasındayım. döndü arkaya bir fırlattı. benim surat ortadoğu gibi kan gölü. sonra tuttu beni en yakın durumdaki ev olan kendi evine götürdü. orda yüzümü falan yıkadık geçti. oyuna devam ettik.

  neden bunu anlattım? çünkü bu siktiğimin kazası yüzünden benim burnum kırılmış. 21 yaşında farkettim amk. ve burnumdaği kemik çok dikkatli elf gözü olanlar görebiliyor. o yüzden burnum kalbiniz kadar temiz de olsa sözlük ahalisi içinde sümük varmış gibi görünebiliyor.

  şimdiki sevgilim eskiden onu ara sıra farkettiğinde sümük olduğunu sanırmış. madem öyle sanıyor benimle niye çıktı orası da ayrı konu.

  neyse sözlük hala öyle sananlar var ve ben ne yapacağımı bilmiyorum. ameliyat olmaz korkuyorum.
  ... denizlerden gelen adam