1. 1.
  tüm canlılarda olduğu gibi kokuyor.

  edit: bir üstte birisi vardı kaçmış.
  1 ... dead eye
 2. 2.
  güzel kızların gül suyu kokar, bunlar pembe sıçarlar.
  -2 ... koca bir ve ikizleri
 3. 3.
  (bkz: güzel kızların pembe gaz çıkarması)
  1 -1 ... nothing compares to you
 4. 4.
  Fazla sayıda gaz çıkartma çok sık dile getirilen bir yakınmadır. Ancak kişiler günde 10-25 kez, ortalama 14 kez gaz çıkartırlar ve bu da normaldir. Bazen çok fazla gaz çıkartmanın sebebi ağır karbonhidrat sindirim bozukluğu veya kalın barsaklarda aşırı bakteri üremesi olabilir.

  Sindirim sisteminde bulunan gazlar başka beş ayrı gazın karışımı şeklindedir. Bunlardan üç tanesi (hidrojen, metan, karbondioksit) farklı düzeylerde bağırsaklarda üretilir. Diğer ikisi (oksijen, ozon) ise yutulan havadan (aerofaji) dolayı bağırsaklara yerleşir. Bağırsak gazları­nın kendine has kokusunu veren gazlar ise bütün bunla­rın % 1'den azını oluşturur ve bunlar eser gazlar olarak adlandı­rılmaktadır.

  Sağlıklı insanda sindirim sisteminde gaz, sadece mide kubbesi (fundus) ve kalınbağırsaklarda bulunur. Bu gazın oluşumunda üç önemli faktör rol oynar:

  1- Hava yutma: En önemli faktördür. Özellikle sıcak içecek içilirken veya kötü yeme alışkanlığı olanlarda (ace­le ile yemek yeme vs.) görülür.
  2- Karbondioksit teşekkülü: Pankreas sıvısının veya ağızdan alınan bikarbonatın mide asidi ile reaksiyonu so­nucu oluşur.
  3- Bağırsaklarda bakteri yıkımı.

  Yapılan araştırmalar bir şişe "Coca Cola"nın sıvı hac­minin yanı sıra, 490 ml. gaz teşekkülüne yol açtığını bizlere gös­termiştir.

  Gaz şikâyetinin önlenmesi ve tedavisine gelince; bu konuda klasik sindirim yayınlarında 15-20 maddelik öneriler bulunmaktadır. Fakat bu tavsiyeler içinde en önemli­si kişinin yeme alışkanlığını düzeltmesi ve hava yutmasını engellemeye yönelik çalışmalardır.

  Bu önemli maddeler ise:

  1- Su içerken suyun üst dudağa değdirilerek içilmesi,
  2- Hızlı yememe,
  3- Sakin ortamda yemek yeme gibi basit gündelik ted­birlerden psikoterapiye kadar uzanan geniş bir yelpazede değerlendirilmektedir. Bunun dışında sindirim sistemi en­zimlerinin dışarıdan verilmesi, yüzey aktif maddelerle ba­ğırsak içi gaz baloncuklarının küçültülüp atılması, aktif karbon bileşikleri, bugün kullanılan diğer gaz tedavi yöntemlerindendir.
  2 -1 ... kutuk
 5. 5.
  aşağıdaki videoda gayet güzel açıklanmıştır.*
  https://video.uludagsozluk.com/v/kızlar-osurmaz-12736/

  1 ... anengineer
 6. 6.
  osuruk gibidir.

  öğrenciykene yurttan atılınca kızarkadaşın evinde ikamet etmek zorunda kalmıştım bi süre. hatun "yanında osurabilecek kadar samimi olmak" barajini geçtiğini düşünmüş olmalı ki, gayri ihtiyari saldı yanıbaşımda. kaçırdı herhalde diye düşündüm bişey demedim. aman yarabbi o ne koku öyle!! bi yerden sonra dayanamadım ve;
  - lan, bi yürü git! ceset mi yedin kahvaltıda amk! siktirgit yanımdan diye biraz yüksek tonda sitem ettim kendisine. alındı tabi. evden siktiretti beni. garajda sabahlamıştım o gece.

  ayık olun beyler, pembe sıçan kız da yok, gül suyu kokan osuruk da.
  -1 ... 0fu0
 7. 7.
  osuruğa gülenin osuruk kadar aklı yoktur.

  atasözü.
  ... muhtera
 8. 8.
  alt ısıl değeri q: 10500 kcal/h dir.
  debi: muhtelif.
  renk : yok.
  koku : memleketine göre muhtelif.
  ses : yaklaşık 20 ila 135 desibel.
  basınç : çıkmadan 1,5 bar.
  2 ... teflon