1. 1.
  Maalesef. Bazı adetler o kadar aşağılayıcı ki. Hoş, ataerkil düzenimizden ne fayda gördük ki. Feodal leş zihniyetli yaratıklar sizi.
  Kız isteme ne allah aşkına. isminde hayır yok.

  Öncelikle istemede kız odaya gider, erkeğin sülalesi kızı inceler, kız utancından kafasını önüne eğer. Sanki satılıkmışçasına kızın ailesi de malıyla övünen satıcı gibi gururludur.

  Hemen sonrasında isteme faslının ardından baba "verdim gitti" der. Köle mi satıyosun Dangalak, kızın o senin. Verdim nedir? Üstüne para da alır bunlar utanmasa.
  25 -25 ... essy
 2. 2.
  kes len.
  8 -2 ... arduino
 3. 3.
  Oda kendince hakli iste.
  4 -2 ... endless pain
 4. 4.
  adetlerimizde ciddi sıkıntı olduğu, kadına verilip alınabilecek bir eşyaymış gibi davranıldığı gibi bir gerçeklik var, bu da onun sadece bir örneği.
  11 -4 ... kendinidogrulayankehanet
 5. 5.
  evet bu yüzden artık günümüzde bu şekilde yapılmamaktadır. bunun yerine yine adet yerini bulsun diye kızın evine gidilir kahveler içilir ve damat tarafından bir büyük gelin tarafından bir büyüğe sorar. gençler birbirini görmüş beğenmiş eğer sizinde izniniz varsa evlenmek istiyorlar denir. karşı tarafın aile büyüğü de olumlu cevabı verir. kız isteme sevimli ve sorunsuz şekilde sonlanır. eskiden yapılan şekli aşağılayıcı olsa da sırf adet yerini buldun diye yapılan bu ritüeli aşağılamayı doğru bulmuyorum. ama olsa da olur olmasada olur. evlenecek insanlar her türlü evlenir sonuçta.
  8 -1 ... dionysosun kizi
 6. 6.
  "Aşağıladıkları bir şeyi kim neden istesin? " dedirten, feminist yüklü, "de siktir lo" cevabını hak eden başlık.
  5 -4 ... uykusorunumvarbenim
 7. 6.
  insanlar evlenirken sadece kadınla adam evlenmiyor. iki tarafın ailerinin de birbiriyle uyumu çok önemlidir. Aslında maksat ailelerin tanışmasıdır. Burada kadını aşağılayan bir durum yoktur. Başlık parası kadını aşağılayan bir durumdur. Siz isterseniz erkeğin evine gidip erkeği isteyin. Bu sefer de erkekler aşağılansın o zaman.
  3 ... zenbutimar
 8. 7.
  (bkz: bozuk yok sakız versem olur mu)
  ... romeosuzjuliet
 9. 7.
  Merak etme seni aşağılayan olmaz.
  ... blindur mergen
 10. 8.
  Bu olay iki boyutludur Bir Avrupalı gelse Bu insanlar Kadını mal gibi Alıyor veriyor diye düşünür Ama insanımız Kadını mal olarak görmüyor özünde yani olayın özü farklı ama Bence de Kız istemek 21.yy için aşırı saçma ve gereksiz bir adet.
  ... taurnil earfalas