1. 1.
    Zorlama ile değil istekle belirlenmesi gereken yaştır.

ailelerin aksi bir durum olmadığı takdirde baskı yapmaması gerekir. Unutmamalıyız ki baskı olumsuz etki yaratabilir.

Aile Konyalı, bayburtlu veya rizeli ise kız evlat zaten içinden geldiği için kapanır. Aksi bir durumdan kasıt izmir'de ikamet etme durumudur. Allah göstermesin izmir'de oturuluyorsa kız evladı maksimum 12 yaşında tesettüre sokmak farz olur.

Kızımız dinine bağlı insanların içinde yaşıyorsa kohlberg'in kanun ve düzey eğilimi evresindedir. Ama izmir'de yetişiyor ise saf çıkarcılık evresinde olabilir.
    -3 ... kaming suun
  2. 2.
    Saçları beyazladığı an.
    -1 ... aktroll
  3. 3.
    Kendisi istediği andır.
    1 ... capra
  4. 4.
    Ergenliğe girişiyle birlikte üstüne farzdır. Girmesi gerekir. Tabi bunun öncesinde sevdirilmesi de önemlidir. Zaten sevmeyerek yaparsa kendini belli edecek, açıktan Bi farkı kalmayacaktır.
    5 -1 ... muphem biri
  5. 5.
    islama göre 9 yaşındaki bir kız çocuğu tesettüre girmesi gerekir. bana göre ise bunun bir yaşı yoktur. kişinin öncelikle kendini bilmesi öğrenmesi aynı zamanda dini sorumlulukların farkına varması gerekir. 9 yaşındaki bir çocuğun bunları yapabileceğini sanmıyorum.
    -1 ... vallabilmiyorum
  6. 6.
    Teknik olarak ergenliğe girdiği yaş.
    ... selia
  7. 7.
    tamamen kendi tercihine bırakılması gereken karardır. anne baba tavsiyesi ya da zorlamasıyla yapılırsa bu iş ters teper. örneği çoktur.
    1 ... sovyet piyadesi
  8. 8.
    din bilginlerimize göre belirlenmesi gereken yaştır. geç kalırsa sıkıntı büyük.
    -1 ... bakkal hasan
  9. 9.
    etrafta çomar çoksa 3-4 yaşa kadar inmelidir.
    ... diskapininmandali
  10. 10.
    Kendisi ne zaman isterse o zaman. Kapanmak istemiyorsa o da olumlu.
    1 ... testester10