1. 1.
  yarın çocuk doğurup ana olacaksa ve yetiştirdiği çocukları vatana, millete faydalı olacaksa hem edepli olacak hem edepli giyecektir. en inançsız ateist bile karısı veya kızının çok açık kıyafetlerle dolaşmasından, cinsel özgürlükten bahsetmesinden rahatsız olur, olmalıdır. ( bazı geri zekalılar başı zorla kapatılmış veya parkta bilerek başörtüsü takıp yiyişiyor görüntüsü veren örneklerle sazan olmasın.) zaten mesele sadece baş örtüsü de değil başı açık olduğu halde çoğu erkekten daha sağlam ve namuslu kızlarımızda var. mesele edepli giyinmekten sadece başörtülü olması anlaşılmasın.
  13 -12 ... seruven44
 2. 2.
  Şu konuda artık baydı be abi.
  7 -2 ... merbazrail
 3. 3.
  kadına da erkeğe de illa edep illa edep...
  3 ... seruven44
 4. 4.
  başı açık olduğu hâlde çoğu erkekten daha sağlam ve namuslu kızlarımız da var ? ne demek bu? tercüme edin inanın anlamıyorum.

  kız dediğin değil, insan dediğin. cinsiyetçi insan silüetleri.

  Edit: şu entryi eksileyenler ilk entryi beğenmişlerse algıları bozuktur. Ya da okuduklarını anlamakta sıkıntı yaşıyorlardır. Başka bir açıklaması olamaz.
  6 -5 ... hamile taklidi yapan panda
 5. 5.
  insan dediğin edepli olmalı. insan dediğin kendi istediğine göre giyinmeli. arap gibi dolaşmamalı ülkesinde.
  2 -5 ... napakyanii
 6. 6.
  insan her şeye kendinden başlamalıdır.
  2 ... merrick
 7. 7.
  birincisi bu kimseye düşmez, ahlakı namusu kıyafette arayanlar; biz ne edepli giyinenler gördük görmez olaydık, tanımaz olaydık. veya ben neden kıyafetime çeki düzen veriyorum, sen nefsine hakim ol, sen oğluna öğret ahlakı edebi, karşımdaki ahlakın edebin ne olduğunu gerçekten bildikten sonra benim ne giydiğimin önemi yok. ister pantalon giyerim, ister etek giyerim kimse benim giydiğim kıyafetimle edebimi ölçemez.

  edit: şimdi söylediğimi o kadar yanlış yerlere çekeceklerinden o kadar eminim ki, o yüzden siz çekmeden ben ekliyorum; mesele edepse bunu kılıkta kıyafette aramak yerine önce insanın ruhunda, kalbinde arayın. edep demek karakterle bir bütündür kıyafetle değil.
  3 -3 ... birakdaginikkalsin
 8. 8.
  edep kadının süsüdür. doğrudur.
  2 ... selia
 9. 9.
  başlığa karşı çıkanların çoğunun ortak görüşü: namus bacak arasında değil beyindedir fikrine benzer bir saçmalık. yani bir kız mini etek, tayt, donla gezebilir, isterse fuhuş da yapar nasılsa namus beyinde sıkıntı yok!!!
  -1 ... seruven44
 10. 10.
  insan dediğin öyle olmadır. kızı erkeği yok bu durumun.
  1 ... irdo returns