1. 1.
  bir yazarın facete konuştuğu kız arkadaşına verdiği ibretlik ayardır. bi süredir konuştuğum bayan arkadaşım konuyu siyasete getirmeye çalışmakta sen gezicisin ve çapulcusun diye takılmakta, atalay demirci'ye adam gibi adam demekteydi. bu gece sonunda aşağıda ki diyalog gerçekleşti.

  k. arkadaş : Öyledir, Bu arada icimde kaldi. Sen sol goruslusun capulcusun gezicisin ve en kötüsü alkol kullniyosun. Seninle hic evlenmem bosuna beni bekleme.

  ( bir süre cevap alamayınca ) Noldu *

  hasmet ibriktaroglu : ben yüce Allah-u Teala'nın günahkar bir kulu, HZ. Muhammed (S.a.V ) ümmetinden, göktürkler başta olmak üzere, selçuklular, osmanlılar diğer türk beylik, devletleri ecdadım, önder Mustafa Kemal Atatürk atam, Türkiye Cumhuriyeti'nin sıradan bir vatandaşıyım. görüşüm bu yani ne sağ ne sol ne ortadayım insanları dil, din, ırk, mehzeplerine göre ayırıp sevemem onları önce ''iNSAN'' oldukları, kaldıkları için sever saygı duyarım. içki içebilir, kürt olabilir, laz olabilir, ateist olabilir hatta alevi de olabilir. ama herşeyden önce insan olmalı. içki kalp ameliyatından ötürü bana sigara ve içki yasak. bi kaç resmimde doğrudur. o şekilde pozlarım var bi tanesi kuzenimin doğum günü diye bulundugum ortama uymak içindi bi diğeride istanbul'a ziyaretimde abimlerle içmiştik dışardayken yani ender içiciyim ortam olursa özel bi gün olursa bi bardak sadece.

  çapulcu ve gezicisin diyorsun gurur duyarım, şehide kelle demekten, apo ya sayın demektense halkımın yanında olmaktan gurur duyarım. ben siyasetçi değilim, politikacıda değilim partilerle ilgilenmem. benim için bu ülke 1938 den itibaren bitmiş sayılıyor. gelenlerin hepsi bişeyler götürdü. diğerlerinin getirdiklerini suriyeliler gibi... bi ağaçla başladı o olaylar ölümlerle son buldu. ölenler bu ülkenin evladıydı, dünde 10 işçi hayatını kaybetti fıtratında var deyip geçmedim üzüldüm. 10 ocak söndü tabi somayıda unutmamak gerek. büyük başlar ayakkabı kutularını doldururken evine 3 kuruş ekmek götürmeye çalışanlar boş mezarları doldurdu. görüşüne saygı duyarım istediğin partiye oy verebilirsin. ama sırf senin görüşünde olmayan insanları sen şusun busun diye ayrıştıramassın tıpkı benim ayrıştırmadığım gibi.

  k. arkadaş : Madem hz. Muhammedin ummetisin, Allah ickiyi yasak kılıyor neden iciyosun. 1 bardak da olsa fark yapmiyo.. ataniz sanki cok mu farklıydı. ilahlastiriyosunuz nedenini anlayamiyorum. Bu ulke sizden cok cekti ya yapma Allah askina, Her fırsatta bu ulkeyi karıştıracak bisey buluyosunuz. Siz amerika ve israil ozentisisiniz. Ufff kesin gene destan yaziyon...

  hasmet ibriktaroglu: mustafa kemal atatürk insan üstü bir varlık değil, allahın günahkar bir kulu tıpkı senn benim gibi. herşeyden önce bir asker. bu ülkeyi ona güvenen, inanan halkını arkasına, askerini yanına alarak hep birlikte kurdu. hayali kahraqman polat alemdar gibi belinde silah bi başına kurmadı. kimsenin atatürk ü ilahlaştırdığı yok. birşeyi kötülemek için provoke edersin durumda aynı bu şekilde ilerliyor. yok dinsizmiş, yok içermiş. kime ne kimin ne yaptığından. bir insanın inancı Allah ile o kişinin arasındadır. kalkıp dinsiz dersen şirk koşarsın. dinimiz hoşgörü dinidir. kimin cennetlk kimin cehennemlik olacağına sadece allah karar verir. bende günahkar bir kulum yanlışlar yapabilirim içki haram kılındığı gibi, ölmüş bir insanın ardından öyleydi böleydi demekte haram kılınmıştır. ölenin üzerinden şeytan elini çekmiştir. Allah-u teala der ki ölülerinizi hayırla yad ediniz.
  amerikaymış israilmiş beni bağlamaz bunlar. olan vahşetlere üzülürüm insandır tepki veririm ama facede kara kurdele takıp gövde gösterisi yapıp kınamam önce ülkem insanım derim. fıtratında var deyip geçmem yani ya da demem başbakana dokunmak ibadettir.

  kız arkadaş : Tamam pes

  hasmet ibriktaroglu : sonuçta doğrusuyla yanlışınla atatürk öldü. ölüden insana zarar gelmez diriden gelir. eleştirilicek bişey varsa oda şuan ki düzen

  kız arkadaş : Ne oluyosan ol. Su an hic siyaset yapacak havamda degim ben espri olsun diye yazmistim *
  10 -9 ... hasmet ibriktaroglu
 2. 2.
  boşa uğraştır. uzun uzun da açıklamışsın abicim göktürk vs vs . bassana sktiri yürüsün sağdan sağdan usul usul. kime ne hesap veriyorsun. your choice your life amk kime ne. bir daha görmeyim hasmet. *
  6 ... amamoslavida
 3. 3.
  Üşeniklikten okunmayan ibretlik ayardır..
  3 ... mikroplok
 4. 4.
  Kız da tam
  (bkz: siyaset yapan ergen)
  o nasıl kaçış be, rezil *
  3 ... gecti artik guzel gunler
 5. 5.
  listemden silmemle birlikte aldığı ikinci ayardır.
  1 -1 ... hasmet ibriktaroglu