1. 1.
  aklı başına gelen erkeğin yapacağı iştir. en pahalı yemek olsa olsa et sotedir, o da 3 ytl den çok değildir. yanında pilav yer, ilaveten ayran içerse 5 ytl olur. birde üstüne kemalpaşa yerse, 7 ytl ye mutlu mesut lokantadan kalkılır. ayrıca sevgilinin suratındaki o şaşkın, memnuniyetsiz ifadeyi görmek paha biçilmezdir.
  8 -2 ... fidelio
 2. 2.
  kız arkadaşını esnaf lokantasına götüren insan... ıımm, emekçi insandır. esnaf abiler kazansın diyendir. tabii bu esnada cebindeki paranın hesabını da yapan insandır.
  4 ... patlak top
 3. 3.
  gözü yükseklerde ve onun kucağından bunun kucağına zıplamaya meraklı olmayan kız arkadaşın gayet doğal karşılayacağı eylem. sevgiliyle gidilen her yer cennettir.

  (bkz: aşk engel tanımaz)
  7 ... peynirciks
 4. 4.
  bizim köyde tarlada çalışacak gündelikçi seçilirken önce yemek yedirilirmiş, yemeği hızlı ve seri yiyenler, çalışmaya hak kazanırmış yavaş yavaş hımbıl yiyenlerde, çaylarınıda içip evlerinin yolunu tutarmış. şimdiki zamanda da kızlar esnaf lokantasına götürülür. götürülür ki, ileriye dönük evlilik planlar varsa, şimdiden tahmin edilsin ve sonradan ocaklara incir çekirdeği ekilmesin.
  3 ... miafori
 5. 5.
  çok doğal bir durumdur. çok güzel yemek yapan esnaf lokantaları vardır. mesela meşhur bir köftesi, kuru fasülye pilavı, ne bileyim etli pidesi, iskenderi falan filan. taa üşenmeyip şehrin sanayi bölgelerine bile yemek yemeğe gelen çiftler gördüm. ayrıca kimse kıza öyle pilav üstü yiyecek gibi bakmaz. hayvanca kesenler olabilir tek tük. ama nerede kesmez ki zaten bir dişi gördüğünde o tipler ?
  2 ... aribra
 6. 6.
  (bkz: hepimiz esnafız)
  ... sadberk
 7. 7.
  (bkz: Damızlık manita beslemek)
  ... bokvarbak
 8. 8.
  halkın takımı beşiktaşlıdır büyük ihtimalle.
  2 -1 ... masterlogan
 9. 9.
  çok güzel esnaf lokantalarını bilirsen, tadına doyum olmayacak aktivitedir.

  (bkz: kız arkadaşla kamyoncu yerinde mola vermek)
  1 ... alfa romeo
 10. 10.
  esnaf lokantalarını abaza direnişçiler örgütü genel merkezi sanıp, içeri giren dişi ile orgy yapılacağını düşünenlerin beğenmediği yerdir. öğrencilerin yoğunlukta olduğu şehirlerde, hele bir de güzel yemekler yapanı varsa candır, canandır, bir tanedir.
  1 ... neden hagi