1. 1.
  peygamber efendimiz hazreti muhammed, peygamberliğini belirtmeden önce, arap yarımadasında cereyan eden durum. ve, hazreti ömer'in müslüman olduktan sonra "hiçbir zaman unutamayacağım. hep kalbimde bir sızı olarak kalacak" dediği olay. çünkü, kendisi de müslüman olmadan önce kız çocuğunu diri diri toprağa gömmüştü.

  ucuz müslümanlık yapmayacağım şimdi. fakat, gelmiş olduğumuz yüzyıldan geriye dönüp baktığımızda, bu durumu ortadan kaldırmaya cesaret etmek, bir bent gibi insanlara "hep inandığınız şey gerçek değil" demek, ne büyük bir cesaret ve ne büyük bir onur.

  yine, günümüz mantığıyla düşünüldüğünde, insanların körü körüne inandıklarını yıkmaya çalışmak, gerçeği haykırmak, belki de insanlığın yok oluşunu önlemek (çünkü kızlar öldürülüp, dişi neslin sonu gelebilirdi) övgüye şayan dir durum.
  4 -1 ... cennetten kovulan
 2. 2.
  hindistanda var olan durum 20 yılda 10 milyon kız çocuğunun gömülmüş olduğu tespit edilmiş.
  2 ... bahtsiz medeni
 3. 3.
  (bkz: ayıp)
  1 ... balon
 4. 4.
  (bkz: gömmeyin lan gömülür mü lan o)

  (bkz: dünyanın en yüzeysel adamı)
  7 -1 ... sıpa
 5. 5.
  anuna gömdüğümün oğlu diyeceksin ayıp olcak. insanlıkla alakası olmayan yaratıkların yaptığı iğrenç uygulamadır.
  3 ... pipittin
 6. 6.
  arap yarımadası'nda muslumanlık gelmeden once gorulen olaydır. kucukken meshur cagrı adlı filmde ogrendigimde e bu kadınlar niye gomulmemis? bunlar musluman degil mi? diye sorardım kendime.
  1 ... hayatin anlamini cozen bilge
 7. 7.
  (bkz: tanrılar kurban istiyor)
  ... no leaf clover
 8. 8.
  (bkz: porno site manyakliginda son durum)
  -1 ... sigortateli
 9. 9.
  islamdan önce cahiliye döneminde uygulanan barbarlık. o gün sistem kız çocuklarını topraga gömüyordu, bugünde soyup etinden ticari olarak legal olark faydalanıyor, bir cahiliye dönemine daha girmiş bulunuyoruz, adam conta satsa, çıplak bir manken in elinde pazarlıyor, hangisini pazarladıgını anlamıyorsun bile..
  2 ... beklediginiz lider geldi
 10. 10.
  arapların cahiliye devrinden günümüze gelindiğinde de zihniyetin halen değişmemiş olduğu görülür. toprağa gömmek yerine boğup çöpe atmak bu çağın insanına daha kolay geliyor olsa gerek. cehalet aynı cehalet. kişiler eğitilmedikçe teknoloji,sanat,bilim herkesin ulaşabileceği hale getirilmedikçe, yıl 3008 olsa da değişmeyecek durumdur.
  1 ... vicissitudes