1. 1.
    eski sevgilisini yani muhtemelen aşık olduğu ama türlü sebeplerden dolayı birlikte olamadığı yada hikayesini mutlu sonla sonlandıramadığı kişiyi unutamadığını gösteren babadır. asla karısının bu durumdan haberi olmaması gerekir aksi taktirde boşanma kaçınılmazdır.
    1 -1 ... yazar terbiyecisi
  2. 2.
    vaktiyle, çok sevmiş, aşkını hala gözünün önünde yaşatmaya çalışan babadır. ne kadar, ne derece doğrusunu yapmıştır tartışılır ama aşktada, mantık sorgulamamak lazım olsa gerek.
    2 ... elissa
  3. 3.
    (bkz: o adam benim babam sekiz köşeli kasketiyle)*
    ... say you miss me
  4. 4.
    + baba bana neden kamil dediniz ya?
    - ...
    + kamil erkek ismi baba!
    - biliyorum yavrum.
    + öyleyse neden?
    - hayat bana hiç adil davranmadı kızım. kamil'im.
    + hayır bari kamile falan deseydiniz.
    - ay o ne ya? çok banal. öyk.
    + töbe töbe.
    8 ... bifincancay
  5. 5.
    bu yaptığı, eski sevgilisini hala unutamadığını gösterir. eşiyle mutlu değildir, mutlu olsaydı böyle bir işe kalkışmazdı. yahutta böyle bir baba bulunmaz.
    ... kizilcik sopasi
  6. 6.
    kızı gelin olduğunda da yarimi ellere gelin etmişler şarkısı çaldırır kesin bu şam babası.
    ... ladre16
  7. 7.
    Kızına baktıkça tebessümü kat be kat artan, ama zaman zamanda sebepsiz yere kızının adı söylendikçe efkar yapan babadır.
    3 ... mindfields
  8. 8.
    babanın, gerçekten aşık olduğunun göstergesidir. aşk hiç bitmez, hep oralarada bir yerlerde durur. sadece üzeri küllenir ve zamanla yangını diner.
    2 ... isigim sana asigim
  9. 9.
    kızını nasıl yapacağını olayı esi sevgilisi sayesinde öğrenmiş olması muhtemel baba.
    ... thebalkanboy
  10. 10.
    unutamamıştır tamam ama insan neden bile bile canını yakar ki. kendinede yazık değil mi. eğer ki eşi de bu durumdan haberdarsa ( öncesinden yani, eskiden) kavga sebebidir, o isim konmaz.
    ... selist