1. ?.
  tıfıl zamanlar.
  ebru diye bir kız var. yapma bebek gibi. elinle çizsen öyle çizersin. haa ben çizemem resme yeteneğim yok da, çizebilen öyle çizer. sarı kıvırcık uzun saçları, güzel yüzüne yakışan yeşil gözleri, baktıkça içim eriyor.

  - aga konuşcam ben bu kızla,dedim.
  - durduğun hata, diye cevapladı çetin. bu da benim kanka. (erkeğin kankası da önemli) gerçi o zamanlar kankalık müessesi icad edilmemişti daha.

  neyse dolandırmayalım lafı, bir teneffüste yanaştım kızın sol yamacına doğru.

  - konuşabilir miyiz?
  - tabii dedi. biliyor arkasından ne geleceğini. boru mu, aylarca mal mal seyretmişim kızı.
  yanında da kankası handan. hikayenin kahramanı. bu arada söylemeden geçemiyeceğim. handan'ın götü kocaman. yüzüne bakıyorum handan'ın, bizi yalnız bırak der gibi. ama nerdee, ağzıma girecek kevvaşe.
  neyse efendim, öhhö öhhö diyerek boğazımı temizledim. (öküze bak)
  - ebru, ben senden hoşlanıyorum. dedim, titreyen bacaklar eşliğinde. derin bir nefes aldım ve ebru'dan gelecek cevabı beklemeye başladım. saniyelik bi an bu. gözünde öyle canlandır sevgili okur. (yazar havasına girdim burda)
  - bunu sana yakıştıramadım!!! dedi. handan idi konuşan. koca götlü olan. ne diyeceğimi şaşırdım. kötü bişey dememiştim ki yakıştıramasın. hem beni ne kadar tanıyor ki yakıştıramama lafını kullanıyordu. şaşkınlığımı atlatır atlatmaz, ebru'ya döndüm.

  - evet ebru???
  - ya aslında sana evet demek isterdim ama benim ailem...
  - evet ailesi, çok sıkıyor onu, abisi sürekli takip ediyor. doğru tahmin ettiniz, handan sözünü kesip ebru'nun yerine konuşmuştu. dişlerimi sıktım.

  - sen kantine gidip çay içsene, dedim.
  - arkadaşım o benim, niye gidiyormuşum, diye çemkirdi. la havle. çattık. sıkıcam boğazını, hatuna el kaldırdı dicekler.

  mevcut durumdan sıkılan ebru,

  - ailemin tavrı nedeniyle benim şu anda bir ilişki yaşamam mümkün değil. dedi.
  duyulur duyulmaz bir sesle;

  - peki, dedim.

  handan'a küfür koleksiyonumun en nadide parçalarını hediye ederek yürüdüm, gittim.

  handan'ın götünün kocaman olduğunu söylemiş miydim?
  4 -1 ... alejandro gomez
 2. ?.
  kızın her ıslığa koşan, hafiften embesil bir yanı da varsa ikiye katlanabilecek bir durumdur. tabi kankasinin da vasıfları gayet önemli; ilişki özürlü, erkek arkadaş hasretiyle yanıp tutuşan birisiyse, egolarını sana akıttırması kaçınılmazdır. ilişki üç kişilik olur ama iki kişi sevişirsin. o kadar da değil...
  ... alakasiz
 3. 1.
  birini kendinize aşık etmek istiyorsanız, önce kankasını kendinize aşık etmelisiniz. yani bu aşk bildiğimiz ölüyorum-bitiyorum cinsinden değil de, uygun partnerin ve harika insanın siz olduğunu düşünmesini sağlamalısınız. onla çok iyiyseniz size aşık olmasını istediğiniz kişinin size aşık olmaması mümkün değil. bunu hepimiz yapıyoruz aslında, şimdi birbirimizi kandırmayalım. yaşasın kankalar birliği!
  4 ... can sikacagi
 4. 2.
  çirkin ve kompleksli ise pozitif, en azından ortalama ve kendine güvenliyse pozitiftir.
  ... david addison
 5. 3.
  eğer kendi beynini kullanabilen kızlar bulursanız hiç bir etkisi yoktur.
  ... dokuz yuz katli insan