1. 1.
    bir soru.
    ben reşit değilse zorla çıkartırım.

reşitse ve çıkartmazsa sokağa atarım.
    cumhuriyet yobazlarla kurulmadı.
    15 -17 ... high voltage
  2. 2.
    Ben çocuklarıma hiçbir dogma dayatmayacağım için, onları çağdaş değerlerle yetiştireceğim için asla gerçekleşmeyecek durumdur.

Bir aksilik olur da öyle bir şey gerçekleşirse eğer daha 18 yaşını doldurmamışsa o türbanı taktırmam. Gerekirse zorla çıkartırım. Ama yetişkin ise yapacak bir şey yok kendi tercihidir der saygı duyarım.
    5 -5 ... has kemalist
  3. 3.
    kendi kararıdır der saygı duyarım. başka?
    6 -2 ... lagavulinvebazlama
  4. 4.
    Reşit olup olmaması birinci soru.
    Reşit ise türbana girme nedeniyle beni ikna edebiliyor mu sorusu ikinci soru.
    1 -2 ... modaikonu
  5. 5.
    Valla ergenliğini atlatmadan böyle bir şey isterse karşı çıkarım. Her kız gibi saçını boyatsın, istediği gibi giyinsin süslensin püslensin, alkol alacaksa alsın sigaraysa içsin bir denesin. (Götü başı dağıtsın demiyorum denesin dedim) ondan sonra eğer kapanmak isterse müsaade ederim ama türbana sokmam çünkü türban ideolojik bir şey sıkma baş olmasını istemem deve hörgücü kafayla gezmesini istemem. Kapanmasına müsaade ederim ama önce ergenliğini atlatsın şöyle 25 yaşına gelsin bir öyle.
    4 -5 ... baslatmanickinden
  6. 6.
    Kendi bileceği iştir.
    ... selia
  7. 7.
    hemen doğum yaptığım hastaneye dava açarım.
    demek ki bebekler karışmış.
    17 -5 ... strawberry blonde
  8. 8.
    15-20 yaş aralığı insanlara çocuğunuz şunu yapsa ne yaparsınız diye sorulmaz.

kendileri daha çocuk.

laflar hep beylik. muhtemelen çocukları intihar edenler de böyle konuşuyordur şunu yaptırmam bunu yaptırmam diye.

ekstrem durumlar dışında çocuğundan vazgeçmeyi göze almaz, bununla birlikte kimse çocuğuna tam anlamıyla sahip olamaz.

herkes kafasındakine göre yetiştirir, sentez nasıl olursa olsun kişi senin çocuğundur. en fazla ilişiğini kesersin, çocuk da büyüyüp kuracağı aileye, yapacağı çocuklara yönelir. sen sikinde bile olmazsın.
    1 -2 ... raduyev
  9. 9.
    döverdim

şaka la şaka

benim evde yetişen türban falan takmaz.
    4 -3 ... timur cengiz hulagu
  10. 10.
    Bir de özgürlükten bahseder bunlar.

Çocuğunuz dahi olsa zorlamayın.
    Zorla güzellik olmaz.
    4 -1 ... rosadolujoee