1. 1.
  Emrah B.dir.
  Kızı, hamile kalmış. Muhammet Reşit Yıldırım adlı genç tarafından tecavüze uğradığını söylemiş. Baba delirmiş. Gitmiş, genci kurşun yağmuruna tutmuş. Neden sonra kız, doğruyu itiraf etmiş. Sevdiği gençten hamile kalmış. Babası ona bir şey yapar diye Muhammet'i kurban etmiş.
  Not: Kız, özür dilemiş(!)

  OLAY:

  ADANA'da babasının öldürdüğü Muhammet Reşit Yıldırım’ın (17) kendisine tecavüz etmediğini itiraf eden 15 yaşındaki F.N.B., bulunduğu Hatay’da 'iftira' suçundan gözaltına alındı.

  Olay, 14 Ağustos 2017'de merkez Yüreğir ilçesi Yavuzlar Mahallesi Kışla Caddesi'nde meydana geldi. Bir elektronik firmasında çalışan Muhammet Reşit Yıldırım, iş yerinin kamyonetine bindiği sırada, Emrah B.'nin tabancalı saldırısına uğradı. Yıldırım'a 4 el ateş ederek yaralayan Emrah B., kaçmaya çalışırken polisler tarafından suç aleti tabanca ile yakalandı. Olay anı ise güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Kanlar içinde kalan Muhammet Reşit Yıldırım, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Gözaltına alınan Emrah B., sağlık kontrolüne getirildiği sırada, "Öldürdüğüm kişi 13 yaşındaki kızıma tecavüz etti. Ben bu cinayeti, başka kızların başına gelmesin diye işledim. Sayın Cumhurbaşkanım size yalvarıyorum, bir kanun çıkarın bu tecavüzcülerin gereken cezasını verin" dedi. Emrah B., mahkemece tutuklandı. Mağdur F.N.B. ise psikolojisi bozulduğu için Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördü.

  DNA RAPORLARI ORTAYA ÇIKTI
  Olayla ilgili davada, F.N.B. mahkemede, Yıldırım ile bir yıl boyunca sosyal medya üzerinden görüştüklerini söyledi. F.N.B., Muhammet Reşit Yıldırım'ın kendisini teyzesiyle tanıştıracağını söyleyerek bir eve götürdüğünü, burada cinsel saldırıya uğradığını ve hamile kalmasının ardından durumu annesinin fark ettiğini, kürtaj olduğunu anlattı. Mahkeme heyeti, öldürülen Yıldırım ile ceninden alınan örneklerin karşılaştırılarak bebeğin babası olup olmadığının belirlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi. Alınan örnekler, Adana Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü'ne gönderildi. Yapılan incelemenin ardından raporda, 'Maktul Muhammet Reşit Yıldırım'dan alınan örnekler ve F.B.'ye ait olan cenindeki doku örneklerinde baba-çocuk ilişkisi bakımından uyum bulunmamaktadır' denildi.

  iTiRAF EDiP ÖZÜR DiLEDi
  Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden duruşmasının en son yapılan celsesinde F.N.B., kürtajla alınan bebeğin babasının Muhammet Reşit Yıldırım olmadığını söyledi. Babasının yengesinin yeğeni M.Ç. tarafından hamile bırakıldığını ileri süren F.N.B., "Öldürülen Muhammet ile cinsel ilişkiye de girmedim" dedi. Mahkeme başkanının, "Daha önce bunları neden söylemedin?" sorusu üzerine F.N.B, "Babamdan korktuğumdan dolayı söylemedim. M.Ç.'ye bir şey olur, babam bir şey yapar diye korktum. O yüzden Muhammet Reşit'in ismini vermek zorunda kaldım. Onunla 3 ay arkadaşlığımız oldu. Özür dilerim, pişmanım" dedi. Tekrar söz verilen sanık da "Bir insanın kızı ve eşi bunu yaparsa ben ne yapayım? Yaptığımdan pişmanım, özür dilerim. Kızıma 10 defa sordum. Bana her defasında Muhammet Reşit'in ismini verdi. Ben neden suçsuz bir insana bunu yapayım?" dedi. Mahkeme heyeti, duruşmayı karar için erteledi.
  Oğlu öldürülen baba Ali Yıldırım ise daha önce yaptığı açıklamada, "Çocuğumun cenazesini, beddualar içinde defnettim. Bahsedilen kız defalarca oğluma mesaj atmış, tanışmak istemiş. Benim oğlum böyle bir insan değil. Hiç yok yere öldürüldü, üzerindeki bu kara lekenin kaldırılmasını istiyorum" diye konuştu.
  F.N.B.'nin itirafının ardından konuyla ilgili Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Hatay’da bulunan şüpheli F.N.B. 'iftira' suçundan gözaltına alındı. Soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.
  1 -1 ... jim peterik
 2. 2.
  bu kızın iftiradan ziyade "adam öldürmeye azmettirme" suçundan da yargılanması ve uzun yıllar hapis yatması gerek.

  bir de "özür dilemiş" bak bak bak.... günahsız bir insanın ölümüne sebep ol ondan sonra özür dile sıyrıl oh ne güzel.

  zamanında bizim gençliğimizde mahallenin abileri baska mahallenin cocuklarına uyuz olup kavga cıkarmak istediğinde "siz bizim kızlara laf atmışsınız" şeklinde olay çıkartırladı.. şimdi jargon değişmiş. mesela herifin birine aşık ol beraber ol ama sonra adam senin manyak olduğunu anlasın görüşmek istemesin git "bana tecavüz etti" diye çemkir adam göz altında alınsın, tutuklansın, cezaevinde işkence görsün o ara belki kızın akrabaları tarafından vurulsun ama "özür dilenince" hepsi geçsin öyle mi? kadının beyanı esas alınır evet doğru ama bunun çok ince elenip sık dokunması ve incelenmesi lazım yoksa bu tip örnekleri çok sık görmeye başlayacağız.
  12 -2 ... flat head
 3. 3.
  lisede haydut ve başına buyruk, hoyrat bir edebiyat öğretmenimiz vardı. her derste en az 5 defa " pardonsuz yaşamaya bakın " derdi. "sıçıp sıçıp pardon deyince her şey eski haline dönmüyor, onun için dikkat edin, pardon demenize yol açmayacak şeyler yapın " derdi. tabii o tekrarlanan bariz hatalar ve değiştirilmesi gereken kötü tabiattan bahsederdi ama her zaman çok hak vermiştim.
  şimdi bu baba neler hissediyor acaba masum bir canı aldıktan sonra.
  çocuk doğup büyüdükten sonra neler hissedecek acaba, kendisi yüzünden doğmadan cinayet işlendiğini bilse.
  pardon, özür veya ceza giden hayatı geri getiremiyor.
  3 ... deepsees
 4. 4.
  Gençler, telefonda yaşadıkları için insan hayatının ve insanî ilişkilerin değerini hakkıyla idrak edemiyor. Evlenmeyi, boşanmayı, ölmeyi, öldürmeyi, vs. CTRL + Z ile geri alınacak bir şey sanıyor, Face'te bir gönderiyi Like etmekle, Twitterda birini Follow/Unfollow etmekle bir tutuyorlar. Oysa gerçek hayatta giden geri gelmiyor. Son pişmanlık fayda etmiyor.

  Toplumsal bir hayvan olan insan, elektronik cihazlarla izole edilip soyutlandıkça bu tip felaketleri görmeye devam edeceğiz.
  ... jim peterik
 5. 5.
  iftira, kasten ve planlı adam öldürmeye azmettirme ve çıkar için cinayet planlama ile yargılanıp idam edilmeli.

  bana kalırsa da memelerinden taksim meydanında sallandırılmalı. nasıl sapıklara, tecavüzcülere karşıysak buna da karşı olmalıyız.

  kodumun orospusu...
  1 ... torunusamil