1. 1.
  Allahın emrine uyanlarla ona asi olanların versusudur.

  Kızının ahiretini düşünen anne baba dayatmacı, millete zorla şapka giydiren giymeyeni asanlar ise özgürlük savaşcısı addediliyor. Tabi yersen.
  3 -4 ... munzevi bir zikir iscisi
 2. 2.
  dinimizde zorlama yoktur. zorla kapatılanların daha sonra neler yaptıkları herkes tarafından biliniyor. aynı durum diğer versus için de geçerli.

  zorla yaptırılan her şeyi kınıyorum, ikisinde de özgürlük yok.
  5 ... ouroboros i
 3. 3.
  iki zihniyette tehlikelidir.
  2 ... arxaggelou
 4. 4.
  eminim çok ikinci mahmud arkasından konuştuğunuzu bilse eminim çok rencide olurdu. ecdadımızı bir gecede rencide ederdiniz.

  (bkz: yobaz iftira şeması)

  Osmanlı döneminde; giyim konusundaki ilk devrim, Padişah II.Mahmut zamanında yapıldı. 1826 yılında: sarık ve cüppe yasaklandı, devlet memurlarına, ilk kez; fes, pantolon ve ceket giyilmesi zorunluluğu getirildi. II.Mahmut; yeniçeriliği kaldırınca, onlardan hiçbir iz kalmaması konusunda çaba gösteriyordu. Bunu işiten; Kaptan-ı Derya Koca Hüsrev Paşa; Tunus’tan alınan fesi, tayfalarına giydirdi. istanbul’a geldiğinde, tayfalarıyla birlikte padişahın huzuruna; başlarında fes ile çıkınca; II.Mahmut, fesi çok beyendi ve eski başlıkların atılıp, yerini fesin almasını emretti. 1832 yılında, bir genelge yayınlandı ve tüm ordu mensuplarının fes giymeleri zorunlu hale getirildi.
  1 ... noxeca
 5. 5.
  rizelilere zke zke taktırmıştır.
  -1 ... timur cengiz hulagu