1. 1.
  insanların etnik yapılarına fazlasıyla önem veren, bunları hayat memat meselesi yapan kişilerin sordukları bir soru. cevabının "evet" ya da "hayır" olmasının yeryüzündeki hiçbir şeyi değiştirmeyeceği de malumdur.
  3 -2 ... dahii
 2. 2.
  ATA BiNMe becerilerini VE PANTOLAN TARZI KIYAFETLERiNi DÜŞÜNÜRSEK cevabı evet olabilecek soru.
  ayrıca
  (bkz: afrikalı yamyamlar türk mü)
  4 ... armyy
 3. 3.
  tabii ki de...
  (bkz: geronimo turkcesi)
  1 -1 ... sinemam1986
 4. 4.
  amerikalilarin ve isveclilerin turk oldugunu dusunenler, bu fikre baliklama atlamalari kacinilmazdir.
  ... borntodance
 5. 5.
  (bkz: içimizdeki kızılderililer)
  1 -1 ... prophetofhell
 6. 6.
  (bkz: kız kulesindeki kızılderili)
  1 ... tutsikimiyancek
 7. 7.
  mayalar türk mü gibi abuk subuk iddialardan birisidir ama sorunsal değildir. sorun sadece mayalar gibi gelişmiş bir uygarlık bugünkü hırsızlığın rüşvetin sapıklığın ileri noktasındaki bazı türklerin nasıl atası olur sorunsalı tarzında bu durumun kızılderili versiyonu olarak bahsedilen sorunsaldır.
  1 -3 ... yagmurunsesi
 8. 8.
  eğer türklerse yeni bir sorunsalı da peşinden sürükleyerekten getirecek hededir.* *
  kızılderililer de askerlik yapacaklar mı?
  4 -1 ... supersumo
 9. 9.
  türk dilini bölge insanları kullanmaya başlamadan(daha doğrusu orada konuşulan herhangi bir dil türk diline evrilmeden) kızılderililerin amerika kıtasına göçü başladığı için teknik olarak imkansız olan olayın sorunsal haline getirilmişi. ilk başta türk nedir ona bakmak lazımdır:

  türk, en genel anlamıyla türki dillerden herhangi birini konuşan insanlara veya daha da geneli itibariyle konuşmuş olan insanların soyundan gelen insanların oluşturduğu bir etnik kökendir. taksonomik olarak(ortak ata yakınlığı bakımından) ırk değildir, bir etnik kökendir, dediğimiz gibi.

  kızılderililerin "türk etnisitesinden" olabilmeleri için öncelikle türki bir dili(proto türkçe de dahildir) tarihlerinin bir zamanında konuşmuş olmaları gerekliydi. böyle birşey kesinlikle olmadığı için(zira filolojik anlamda proto türkçe denilebilecek bir dilin konuşmaya başlanmasıyla kızılderili göçünün -en azından proto türkçenin konuşmaya başlandığı coğrafi bölgeden amerika kıtasına- bitişi kronolojik olarak imkansızdır) sorunsal olmaktan çıkan bilgisizce sorulmuş bir başka sorudur.
  -1 ... soul forged sin
 10. 10.
  işte size bir sorunsal daha. zaten hiç sorunsalımız yoktu bir de kızılderelilerin derdi bizi gerdi sorunsalı oldu. bu sözlükte içimiz dışımız sorunsal oldu abim, sorunumuzu kim sorun yapmadan giderecek.
  ... demeteren