1. 1.
    1913'de ahbabım olan şef. Biraz kırık birisiydi ama çok yardımı dokundu sağ olsun. Ormanda gezerken 3 tane beyaza denk geldik. Bizim şefin kabile, şef olmasa adamları kazana atıp kaynatacak anında. Neyse ki şef anlayışlı, biraz konuşup ondan sonra atar kazana. Nerden geliyorsunuz, topraklarimda ne arıyorsunuz diye sorduğunda, beyazlardan biri ağzından kaçırıp, "altın arıyoruz" dedi. Zaten o altınlar yüzünden, kızılderililer katlediliyordu. Şefin sinirlenmesine fırsat vermeden, hemen müdahele ettim. Ingilizce konuşarak, sakin olun sizi kurtarabilirim dedim. Kac defa böyle kurtarmıştım beyazları şefin elinden. Yanınızda silah var mı diye sordum. Silah varsa saklasınlar şef görürse siker diye önlem alacaktım. Ortadaki tıfıl ve titrek beyaz, silahını göstermek için hamle yaptı. En zayıf o olduğu için ona vermişler silahı kendini savun diye. Neyse, silahı gören kizilderili kabilesi, tüfeği olan beyazı mızrak yağmuruna tuttular. Diğerleri hemen yere yattı zaten. O saatten sonra şef ne beni dinlerdi, ne de mezardan çıkıp gelecek anasını. Ben de arada kaynamamak için, şefe gaz veriyorum. Her neyse ölen beyazı, yerleşim yerlerindeki yüksek ağacın dalına asıp (ibret olsun diye) iç organlarını atlara yedirdiler. Kalan beyazları sorguya çekerken, ermeni olduklarını öğrendik. Bunu duyan ben, ikisinin de cigerini söküp aldım. Bunu gören kabile şefi, benimle gurur duyduğunu, benimle arkadaşlık etmenin ne kadar doğru olduğunu anladığını söyledi. Ben de artık onlardan birisiydim. Kızılderili kabile şefimiz 3 yıl sonra öldüğünde, vasiyetinde "xxxx, ben öldükten sonra sizin yeni şefiniz olacaktır" diye yazmış. Bunu okuduktan sonra o kadar gururlandim ki, adamın öldüğüne sevinecektim neredeyse. 2 gün sonra, amerikalı beyazlar gelip, tüm kabileyi öldürene kadar sürdü sevincim. Ne kadar şanssız olduğumu, doğuştan beri biliyordum fakat, kabile şefi olduktan 2 gün sonra, tüm kabilenin ölmesi, benim için şanssızlık değil, kesinlikle bir lanettir. Neyse ki ben sağ çıktım ve, amerikalılardan intikamımı alacağım. Bekle beni amerika, seni bitirmeye geliyorum! Hiçbir kas gücü beni yenemez. Hiçbir silah bana işlemez, hiçbir bomba beni etkilemez, hiçbir asker beni durduramaz. Bekle beni amerika! Vahşi medeniyetine son vermeye geliyorum!
    1 ... kimseyi cekemeyen adam