1. 1.
  ankara nın merkezi. tam göbeğinde durduğunuzda park yeri hariç aranan hemen hemen herşeyin (banka, cafe, internet cafe, rock bar, fasıl için lokal, cami v.b.) 15 dk uzağınızda olduğu yerdir. ama tunalı, bahçeli, çankaya gibi yerlere oranla biraz sönük kalmıstır hep.**
  11 -1 ... redwinemania
 2. 2.
  ankara nin her yerine rahatlikla ulasim imkani veren, her gun cok kalabalik olan bolgenin adidir. kizilay da bol bol isportaci vardir. istenen her sey bulunur.
  2 ... painkiller
 3. 3.
  pakistan depremi nden sonra ilk gün kamp kurarak , en seri biçimde yardıma başlayan,kamplarında bugüne kadar hiç sorun çıkmamış olan,önümüzdeki hafta itibariyle kurulcak olan yeni çadır kentlerin yönetimi başarılı çalışmasından dolayı birleşmiş milletler ce direk kendisine devredilen yardım kuruluşu ..
  bayrağı beyaz üzerine tek kırmızı hilaldir..
  şu anda kızılhaç la birleşmiş kızılhaç-kızılay olarak iş görmektedir..kızılay müslüman devletleri temsil eder.ama kuruluşu osmanlı imp. tarafından yapıldığı için türk tür aslında.. (bkz: hilal-i ahmer)
  1 ... postsinaptik golge
 4. 4.
  iğrenç ankaranın iğrenç merkezi. ankaralılar için bir derya istanbuldan gelenler için ise sadece bir mahalle kahvesi, mecburiyet caddesi, trafik lambası.
  6 -34 ... palta
 5. 5.
  genel başkanvekilliğini sadettin saranın yaptıgı yardım kuruluşu
  1 ... city walk
 6. 6.
  yardım kuruluşu.11 haziran 1868 tarihinde osmanlı yaralılara yardım geçici komitesi adı ile kurulmuş, 2 kez isim değiştirip 1923 te hilal-i ahmer cemiyeti adını almış, 1935 tarihinde ise atatürk ün emriyle türkiye kızılay kurumu denilmeye başlanmıştır.
  1 ... hafiye
 7. 7.
  Ankaralıların buluşma merkezi. Kızılaydaki gima yada Ykm nin önünde buluşulur. Ve Ankarada bütün yollar Kızılaya çıkar
  5 ... senil
 8. 8.
  ankaralilarin milli maclar(ya da tutulan takimin maclarindan) sonra bulusma merkezi. eski popülaritesi ve güncelligi artik baska yerlere kaptirmis olsa da ankara'nin vazgecilmez carsisi, bulvari,vs.
  3 ... rosie dunne
 9. 9.
  ankaranın merkezi olarak nitelendirilern yer...ticari taksilerin çok yoğun olarak görüldüğü bir yer aynı zamanda...bir sürü bankanın, ykmnin, gimanın, gamanın olduğu yer...
  2 ... i dont need that shit
 10. 10.
  ankaranın kalabalığından yaka silktiren ama ankaradan uzak kaldığınızda bir karışabilsem şı kızılayın tozuna, toprağına, kalabalığına dedirten ve insanda bağımlılık yapan ankara ritüellerinden.
  3 ... crystal