1. 1.
    ensar vakfının ortağı kızılay hala utanmadan sms bağışı istiyor.

https://www.kizilay.org.t.../korona-dayanisma-projesi
    8 -1 ... acilmayan eti puff paketi
  2. 2.
    istiklal marşı şairi M Akif Ersoy'dan kızılay için gelsin:

"Şarka bakmaz, garbı bilmez, edepten yok payesi
    bir kızarmaz yüz, bir yaşarmaz göz bütün sermayesi."
    21 ... ozgurcocukson
  3. 3.
    En çok da böyle kurumların böyle insanlar eline geçmesinden utanç duyuyorum.

Kızılay çok değerli bir kurumdu. Bu arada Kızılay hristiyan kökenli kızıl haç birliğinin devamı olarak Türkiye de hilal-i Ahmer ismiyle kurulan, tek amacı yardım olan kuruluştu. Zira kızıl haç Türkiye'ye dahi yardımlar ulaştırmıştır.

Ancak bu oluşum islami konferanslar peşinde dolaşıp. Kamu yararına çalışan dernek ünvanından aldığı faydaları diğer kurumların parasını vergisiz geçirmeye çalışmak gibi işlemlerde kullanıyor.

Rezillik, utanç kaynağı. kendilerine 1 lira bile vermem.

Cumhuriyet değerlerine sahip kuruluşlarımızın başına ulusalcı kişiler geçmelidir. Yoksa bu kişiler bugün yaptığı gibi dernek gibi kuruluşun başına gelip lüks yerler kiralayıp kapitalist Sefa süreceklerdir.
    6 ... keyf kahyasi
  4. 4.
    hala kızılay denen kuruluştan medet umanları göstermiştir.

2015-16'da fıratın doğusundaki terör örgütlerine yardım ettiği günden beri önünden bile geçmiyorum. bir damla kan vermem. bir damla da kan istemem.
    3 ... cole phelps
  5. 5.
    kızılay, sağlık bakanlığına çadır hastane, kan dahil her türlü desteği veriyor.
    karantinaya alınanlara 3 öğün yemek dağıtıyor.
    yüz binlerce insana hijyen malzemesi ve gıda dağıtıyor.

Elbette isteyecek.
    1 -12 ... rall
  6. 6.
    Neden utansın..?

Bu zor zamanlarda insanlar birbirine muhtac ve tam yardim etmek için fırsat.
    Hollanda’nın (rode kruis) kızılayı geçen haftaDan beri çağrı yapıyor.kim nasil yardim edebilir diye...
    Sağlık personeli için maske, önluk, eldiven vs..
    Kimsesizler, yaşlılar için alışveris yapmak isteyen, sohbet etmek isteyen.
    Maddi durumu düşük aileler için maddi yardim.
    Ve hastanelerde yardımcı olabilecek personel.
    Utanılacak bir durum yok. Bütün ülke’ler seferberlik ilan etmiş durumda...
    Kimin neye gücü yetiyorsa birbirine yardım edecek.
    Hiç birşey yapamıyorsan komşunu ara hal hatır sor.
    Birşey yapamıyorsan en azından sus, yapana köstek olma.
    4 -10 ... sari civciv
  7. 7.
    Bunların maden suyunu bile içmiyorum artık aq.
    4 -1 ... serefsizimbenmaklimagelmisti
  8. 8.
    Yardım alıp erbile gönderecekler herhalde.

Müdür beyin maaşı 31.500tl 1-2 ay maaşını bağışlasın, göreyim ben onun yardım ve dayanışma derneği müdürlüğünü.
    4 ... eski yesil kulluk
  9. 9.
    Onu hangi vakıfa peşkeş çekecekmiş?
    1 ... metenin torunu
  10. 10.
    bir süre daha verilmeyecek olan bağışı istemektedirler. kan değerlerim yüksek olduğundan düzenli olarak kan bağışı yapardım. fırsat buldukça maddi destek de tabi. ancak antil kuntil işlere girdiklerinden beri gitmedim. 3-4 aydır cep telefonundan mesaj gönderiyorlardı. geri dönüş olmayınca mail de atmaya başladılar ama alınan kan bağışlarını para ile satıp üstüne şer vakıfları ile ortaklaşa iş yaptıkları sürece daha çok mesaj ve mail atarlar.

ulan bir şeye de siyaset bulaştırmayın be ölür müsünüz. çocukluğumuzdan beri camiye gideriz son 6-7 senedir ibadet evlerini siyasi propaganda merkezlerine çevirdiler. kızılay gibi gözümüzün bebeği bir kurumu aynı şekilde. nereye gidelim kime sığınalım kime sırtımızı verelim şaşırttılar iyice.
    6 ... mel mel bakan gibson