1. 1.
  ankarada kızılırmak sokakla olgunlar sokak kesişiminde bulunan sinema. bağımsız yapımlar, avrupa sineması ve festivaller denilince akla gelen ilk sinema salonu. belki bir kaç sokak ötesindeki büyülü fener kadar lüks değil ama bambaşka bir büyüsü var. ticari filmlere pek yanaşmadığından kapanma riskiyle karşı karşıya kalmaz inşallah. tek kişi için bile gösterim yapmaktan çekinmiyorlar bu arada.
  4 ... audrey
 2. 2.
  azımsanmayacak kadar izleyicisi olan sinema. lüks olmasada gişe filmleri getirmesede ankaranın öğrencileri boş bırakmaz burayı.
  2 ... amd
 3. 3.
  kesinlikle ankara'nın en sevgili sineması. evet lüks değil, ses düzeni falan da fevkalade değil ancak çalışanlar dahil içindeki herkes çok seviyor bu sinemayı. anladığım kadarıyla sadece sevdikleri filmleri getiriyorlar. ankaralı sinemaseverler de buna karşılık en güzel filmleri orada izler her daim. film esnasında mısır yemezler ve filmin sonundaki yazıların bitmesini beklerler salonu terk etmeden önce.
  1 ... kedileriseviniz
 4. 4.
  bağımsız filmler ve festival filmleri yayınlayan, gidildiğinde zevk almak için belirli bir kültür düzeyinin gerektiği yer.
  1 ... gerko
 5. 5.
  sezon filmlerinden bunalanlar için hep bir alternatifi olan sinemadır.
  ... akustikcinayet