1. .
  ortaokul yıllarıma damgasını vuran olay. Şöyle ki cebinde parası olmayan öğrenci, okulun yaknlarında bulunan, pisliğiyle nam salmış bir börekçiye yönelmekte; ve şimdinin yaklaşık 40 ykr tutarındaki kıymalı olarak arzulanan üçgen böreklerin içine bakıldığında kırıntı biçimindeki siyahlıklar dakika bir gol birin habercisi olmakta ve selelere dolmakta. fakat gerçek çok geçmeden kendini ele vermekte ve soya soğa karışımı birşeyin mideye indirildiğinin farkına varılmakta.
  1 ... yaralimasalcocuklari
 2. .
  peynirli niyetine alınan poğaçanın içinden peynir çıkmaması ile aynı hissiyatı yaşattıran durumdur.kişiyi sade poğaça yada börek almaya yöneltir.bu hayal kırıklığı yaşamamak adına geliştirilen bir savunma mekanizmasıdır.
  -1 ... ramorin
 3. .
  genelde yapılan şey şöyledir; 1 kg kıymadan yapılması gerekli ürün, 300 gr yağlı kıyma ve 700 gr soya kıyması ile karıştırılır içine soğan bolca atılır, baharatlarlada tad katılır.genelde börekçi ve pastanelerin maliyet için yaptığı ufak oyundur. bir çok yemek şirketide bu karışımı kullanır. normal kıymadan daha çok lezzet verir.
  ... mukukulu