bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    twitterda dönen bu hastagi neden buraya taşıdığımı merak ediyorsunuz tabi. sebebi şu twit efendim.

kıyafetime dokunma

bu hanım kızımız ya gaza gelmiş ya da zihinsel bir engeli var. zira kimsenin bir kadının giydiğine karışabilmesi için çok ciddi seviyede özürlü olması gerekir amma. aması var bide. bak tatlım yaşadığın ülke türkiye. burada her ırktan her dinden her zihniyetten her ıq dan insanlar yaşamaktadır. bu ülkede tişörtünde hero yazıyor diye insanlar gözaltına alınıyor, şort giyiyor diye beyinsiz amiplerden dayak yiyor tacize uğruyor. bu ülkede ülkenin en büyük firmalarından vestel bile ülkeden ülkeye göre reklam politikalarını değiştiriyor, insanlar demokrasi, adaley dedikleri için linç ediliyor. tüm bunlara rağmen sen çıkıp istediğimi giyerim eyvallah, istediğim saatte istediğim yerde gezerim dersen bu senin beyinsizliğine işaret eder. sen böyle davrandığın süre zarfında haklıyken haksız olur diğer kadın arkadaşlarını da zan altında bırakır zor duruma düşürürsün.

senin giyimine karışmaya kimsenin hakkı yok tabi ama sen şortla konyada, çarşafla muğlada gezersen insanlar sana garip garip bakmaları son derece normaldir. bu senin giyimine karışılıyor olarak anlaşılmaması gerekir zira senin nerde ne giyeceğini bilmediğini gösterir. sen bu zihniyetle gider iranda şort askılıyla gezer gözaltına alınırsın, gece 3 te çinçinde, hürriyet mahallesinde, bağcılarda gezer taciz tecavüze uğrarsın.

bu ülkede kadın olmak zor çok zor gerçekten zor... bir kadın olarak aklını kullanarak bu zorlukları aşman gerekir. ama yok ben babamın prensesiyim istediğimi istediğim yerde giyer, istediğim saatte istediğim yerde gezerim diyorsan yine bişey diyemem. nerde nasıl giyinmen, nasıl oturup kalkman, hangi saatte nerde gezmen gerektiğini bilmiyorsan sana zaten hiçkimse bişey diyemez.

edit :
    bazı arkadaşlarımız okuduğunu anlamıyor anlaşılan * ben şortu giyme demiyorum şortu muğlada antalyada ankarada giy ama mardinde konyada giyme diyorum. gece 3 te istanbulda izmirde rahat rahat gezersin ama adanada vanda gezmemelisin zira ben erkek halimle gezmeye korkuyorum. demek istediğim ortamın adabını bilip ona ayak uydurmalısın sadece.
    1 -3 ... mata as
  2. 2.
    Aynen. Rahatsız oluyorsan bakma.
    1 -3 ... selia
  3. 3.
    başlık sahibi iyi niyetli bile olsa farkında olmadan bu zihniyete destek vermiş. " bu ülkede yerine göre giyinmezsen olacaklar belli, başına geleceklerden sen sorumlusun" demiş.

zaten istenen bu. mahalle baskısıyla kadını yola getirmek, korkutmak, sınırlarını erkeğin belirlediği bir yaşama hapsetmek.

bence bu ülkenin kadını da erkeği de özgürlükten yana olmalı ve kadınlara kıyafetleri yüzünden şiddet uygulayan zorbalara karşı dik durup taviz vermemeli.

tweet gayet mantıklı.
    4 -3 ... nadia nadia
  4. 4.
    "tüm bunlara rağmen sen çıkıp istediğimi giyerim eyvallah, istediğim saatte istediğim yerde gezerim dersen bu senin beyinsizliğine işaret eder."

olmasi gerekeni istemek, yapmak gerizekalilik olmus vay anasini.

birader bir yerde anormalligin adi kültür olmuş olabilir, yine de o onun anormal olduğu gerçeğini degistirmez.

kolombiyada anasindan agzinda puro elinde bi paket toz belinde silahla çıkıyor çocuklar, sokak ortasinda mafya catir catir infaz yapiyor. o da kültür. ortadoguda sebebe gerek yok cani sikilan keyif olsun diye adam vuruyor, ucurumdan atmak diri diri yakmak falan gibi fanteziler var. Bu da kültür. veya git bakalim kabilelerin yasadigi ormanlara, orada giyim kusam tavir falan onemli degil, beyaz adamsın ve oradasin o yuzden olmeyi hak etmis sayilirsin. bak bu da bi kültür.

gördüğün gibi buralarda kültür böyle, hani olur da buralara adim atarsan sirf orada nefes aliyorsun diye biri de kellene bicagi vurursa ah vah etmesinler arkandan, kendi gerizekaliligimdi diye bi not birakirsin ailene, onlar da çocuk hakli tabi derler.
    -3 ... kullanilmayan hesap