1. 1.
  kısa dönemlerin hiçbir işe yaramadıklarından yakınan uzun dönem askerlik yapan erdir. kendisi viyana kapılarına dayandı ya amına koduğum kısa dönemleri beğenmiyor bir de.
  6 -1 ... dis guclerin oyunu
 2. 2.
  içinde beraber postal bağlamak, yapılan dışkının henüz kurumaması gibi saçma sapan klişeler geçen geyiklerle bu duygusunu dile getirir.
  2 ... usualsuspects
 3. 3.
  gayet normaldir.
  4 -1 ... noktanin sabiti
 4. 4.
  poşet diyerek sinirlendirmeye çalışan ergenler
  komutanlarınızda size farklı davranır birazda onu kıskanırlar.
  ... halk kahramani sulfettin abi
 5. 5.
  aslında tek neden, benden sonra geldi benden önce gidecek humuna goyim mantığıdır. askerlikte de mantık olmadığından he deyip geciniz.
  not : uzun dönem yaptım evet.
  1 -1 ... 3tam1robot
 6. 6.
  Bir kısa dönem olarak hiçbir is yapmamamızı çekemiyor olmalarından, zorlarına gidiyor olmalarindan kaynaklanan durumdur. Aklı sıra dedelerinin dedelerinden duyup bunlara aktardığı çeşitli deyimlerle bize laf sokmaya çalışır, neymis efendim benden önce bot bağlamış! Bana ne? Çok umurumda sanki. Bot bağladı sanki avrupa seferine çıktı, Viyana surlarından geri dönmek zorunda kaldı sanki.
  ... atillaius
 7. 7.
  normal hayatında bi baltaya sap olmamamış bi boka yaramayan askerin davranışlarıdır. egosunu tatmin edecek ya orada, bu da yetmezmiş gibi kısa dönemi ezin diyen komutanlar da gaddarlıkta en ön sırada yer alıp bu heriflerin ekmeğine yağ sürerler. devrecilik anlaşılır bir şeydir tuvalette yıkanır koğuş da temizlenir buna itirazım yoktur. o adam da senden önce yapmıştır. ancak pislik yapmanın şerefsizce saygısızlık yapmanın anlamı ne? (bkz: sivilde karşıma çıkma)

  edit: geldi asıl işe yaramaz sürüsü.
  1 -1 ... randal simmons
 8. 8.
  18 ay askerlik yaptım. Allah affetsin çok çektirdim poşetlere . çavuştum.
  -7 ... apple fanboy
 9. 9.
  poşet zırvası. çekemeyen kimmiş anlaşılıyor.

  büdüt: tüm poşetler toplanmış.
  -2 ... serdarsl06
 10. 10.
  eski anılarını hatırlayıp ulan ben bu yollardan geçerken gipmeyen kalmadı sıra bende kafasını yaşayan zavallı on başı ve çavuş tayfasıdır.
  ... saykonunpsikologu