1. 1.
  boyun normal standartlardan daha kısa olması durumudur. kişinin özgüven eksikliği bu durumun içinden çıkılmaz bir hal almasını sağlar. özgüveni olan kişiler için ise sorun edilmeyecek bir fiziksel durumdur.
  3 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  (bkz: hem kel hem fodul hem kısa boylu)
  1 ... baudelaire
 3. 3.
  bir reklama "kısaların hiç şansı yok" şeklinde bir sloganla konu olmuş hadise.
  2 -1 ... fth
 4. 4.
  tamamen göreceli bir olgudur. türkiye'de farkli, bir orta avrupa ülkesinde daha farkli, bir kuzey avrupa ülkesinde ise cok farklidir. türkiye gibi bir yerde 175'lik boy normal karsilanirken, erkeklerin boy ortalamasinin 185 cm civari oldugu almanya gibi bir yerde kisa boylu olup cikarsiniz.
  önemli not : kadinlarin boy ortalamasi da 180 cm civarinda, o koyuyor biraz.
  5 ... aftermath
 5. 5.
  boyu degil islevi onemli dedirtecek durum
  4 -2 ... divanedestan
 6. 6.
  türk erkeklerinde ortalamanın 1.75 olmasına rağmen, yeni nesil liseli gençlerin genelinin 1.80 civarında gezmesi dolayısıyla bu ortalamanın yükseleceği için daha görecesiz hale gelecek boydur. *

  (bkz: sulak yerde yetişmek)
  3 ... 6.4.r.1.$.h
 7. 7.
  burda kıstas 1.75 dir kanımca, geçenler uzun, altındakiler kısa olarak bilinirler. bu olay kızlarda 1.65 olarak vuku bulur.
  2 -1 ... vincentvega
 8. 8.
  olayı artı yönden görüldüğü sürece ne kompleks, ne dert, ne de tasa isteyen, elde avuçta bir sürü dert varken, insanın aklının ucuna bile gelmediği, özellikle, 17-18 yaş civarındayken, bir sürü liseli, kısa boylu erkeklerin kafasına takıp, kendisini paralamasına sebebiyet veren, sonradan da 21-22 yaşlarında kendisini, hayatını kazanma, asker, eş bulma gibi dertlerin yanında hiç mi hiç hissettirmeyen, özellikle boy ortalamasının yüksek olmadığı bir ülkede, çok da önemsenmemesi gereken hede..
  3 ... faidelibilgi
 9. 9.
  insanlarla tartışdığımız zaman sizi göt etmek için 'yer elması,cüce,boyun kadar konuş vs....' kelimelerinin kullanılmasına alışkan olunduğu için bu laflara hazır cevapları ezberlemeye mahkum olmak.
  2 ... komikimben
 10. 10.
  (bkz: bodur tavuk her zaman pilictir)
  2 ... lemur