bugün

düzgün anlatsan tam anlatamazsın, küfür etsen yarısı boşa gider, hakaret etsen kapıdan açın polis diye bir ses gelir. ne yapalım biz şimdi, ne söyleyelim buna? illa küfür yani değil mi? illa istiyorsunuz, dayanamıyorsunuz küfür yemeden!
Keşke 200 lira olsa dedirtir.Haram ya haram içmeyin su zikkimi.*
artık reyonun önünden geçerken esas duruşa geçeceksiniz ona göre.
Gençlik yıllarımda inci de takılırken şunu öğrenmiştik maltana içeceğine bir tane çubuk makarna atıp kapağını kapatıp 1 hafta beklettiğini zaman kırmızı tuborg etkisi yapıyor.
eskiden cila diye çantada sokulurdu barlara şuraya buraya. şimdi ayrı bir bütçe planlaması yapmak gerekiyor almak için.
"bu fasulya 7.5 lira, hem kaynasın hem oynasın" türküsünü amımsatan ifade.
Adamlar tütün ve içki için açık açık içmeyeceksiniz diyorlar.

Yakında şeriatı dillendirmeye başlarlarsa şaşırmayın.
ee tütün ve içki içmesen ölür müsün. şeriatla alakası yok. zaten zararlı şeyler. her şeyi şeriata bağlamayın. nedense her iyi şeyi şeriat tebliğ ediyor. şununla gayri-meşru ilişkide bulunma, kumar oynama, küfür etme, içki içme, sigara kullanma, kul hakkına girme ama şeriat kötü.

gına geldi arkadaş, yakında şeriatçı olacaz belli ki.
Tütün ve içki içmeyen ölmüyor diyen kardeş o zaman ekmek ve su hariç bir şey de yeme onlar seni hayatta tutar geri lüks sana. Gerçi sürekli makarnayla beslenmeyle ulaşılabilecek bir akıl yapısına ulaşmışsın ama neyse...

Türbanlı bacılarımı üniversitelere almadılardan ne farkı var şunun ? Sırf kendi ideolojine uymuyor diye herkes senin gibi yaşamak zorunda mı ?
isteyen içer istemeyen içmez 18 yaş altına satılmıyor zaten 18 yaşında olup içenin sağlını düşünmekte sana mı kaldı ? Sana ne olum milletin bedeninden sana bir baba değmiyor başkası içince . senin sorgulaman gerek 2 lira bile etmeyen ürünü niye 27 liraya satıyorlar olmalı.

Ona bakarsan cipste zararlı 50 lira olsun sizin mantalite bu.

Yurtdışında yaşıyorum harbi bakınca doğduğum ülkeye bizim memleketin vatandaşından bir şey çıkmaz ki arkadaş bırak siyasiyi falan.

Ulan yurtdışında yaşamaya başlayınca anladım akşam üstü çıkıp arkadaşlarla bir kafede bulunup iki bira içmenin lüks olmadığını hafta onu gece kulübüne gitmenin zenginlik gerektirmediğini. Öyle burada çok kazanan biri değilim ha ama burada kimse 2 birimlik ürünü özel tüketim altında 27 birime satmıyor. Mekanda 3 katı fiyat söylemiyor.
Temel gıdayla alkolu uyusturucuyu ayni kefeye koyan birisini hic bir avrupa ulkesi kapisindan sokmaz iceri evindeki wifi baglantisi kesilmeden biraz daha google mapta gez hayaller kur sen.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.