1. 1.
  https://www.instagram.com/p/BgHS9kIBQsK/

  Kırmızı kuşak takılırken ağlayan gelindir.
  -1 ... patronum
 2. 2.
  Evden ayrılacağı için ağlıyordur, belkide annesini daha göremeyeceğine kanaat getirmiştir kimbilir. Düğün olur biter daha sonra bir gün geçmeden annesine on gün misafirliğe gelir gelin gız. Asıl beni iskillendiren işin garip tarafı ağlamak neden!!!
  7 ... kale3112
 3. 3.
  kötü ve terk edilmesi gereken bir gelenektir.

  kadının adeta bir hediye paketi gibi, bir erkekten, (erkek kardeşi, kuzeni, babası vs.) başka bir erkeğe sunulmasını simgeleyen son derece çirkin bir görüntüdür.

  bir şeyi atalarımızın yıllarca yapıyor olması onu kutsal yapmaz. yüzyıl önceki atalarımız yarı tanrı değil; tıpkı bizler gibi bazen düşünmeden, son derece ahmakça davranabilen insanlardı.

  ve tarih her daim içinde bulunduğu koşullara göre değerlendirilmesi gereken hassas bir bilimdir.
  54 -6 ... fikrimin ince gulu
 4. 4.
  kardeşine sarılmıştır.
  ... bize de mi caylak
 5. 5.
  yerim dar demiş.

  ;)
  2 -2 ... just call me alpha
 6. 6.
  evlenme hedefine ulaşmış bir canlının sevinç göz yaşları.
  ... biktimlan
 7. 7.
  oynar gibi ağlıyor, akşam çakışacak amk ne diye ağlıyosun anlamıyorumki. Onun acısını şimden görür gibiyiz kızın ağlayışında. Enişte jonny sins heralde.
  1 -7 ... acilin ben doktorumm
 8. 8.
  Aslında sevdiği erkeğe kavuşacak ağlamak saçma olur gibi geliyor. Ama bir de onu yetiştiren ve büyüten aileden ayrılması var... Yaşayınca anlarım belki bu psikolojiyi.
  ... gercegintakendisi
 9. 9.
  Kırmızı kuşak sağlıklı doğum yapması için eski bir türk geleneği bi öcüden mi ne koruyodu hikayesi böyle bişeydi. yani hediye paketiymiş kötü gelenekmiş alakası yok. ama ailesinden ayrılıp yeni bir hayata başlayacağı için ağlıyordur
  -1 ... mumbarsever01
 10. 10.
  Bazı kızlar gibi evlenmeden patlattırmamıştır. Evlenmeden 2. El pozisyonuna düşenler tarafından da eleştirilir bu gelenek. Halbuki bir erkeğe verilen en güzel hediyenin kurdelesidir o.
  2 -8 ... hey brother