1. 1.
  dün gece içinde bulunduğum minibüste bu hareketi yaparak beni şaşkınlığa uğratmış minibüs şoförüdür. olay aynen şöyle cereyan etmiştir;

  caddenin sağ ve solunda arabalar park etmiş, her an aralarından bir çocuk fütursuzca önümüze fırlayabilecek olduğu halde yokuş aşağı kaptırmış, son sürat gidiyorduk. yolun sonunda kırmızı ışığın yandığını gören pek çakal, üç kağıtçı şoförümüz yavaşladı ve tam ışığın önünde durdu. bu sırada karşımızdaki yoldan, kendisine yeşil yanan araçlar haklı olarak geçmekte. pek çakal, üç kağıtçı şoförümüz ise bu sırada hafif hafif, götüm götüm yola girmeye başladı; minibüsün tamamı, gerisinde kalmamız gereken çizginin dışına çıktığında ise amansızca gaza basarak tüm agresifliği ile yola devam etti.

  sonuç olarak; ilk gördüğünde durmuş olsa bile sevgili kahramanımız, yine kırmızı ışıkta geçmeyi başardı.
  2 ... ferednum safir
 2. 2.
  ara ara şahit olduğum durumdur. Nasıl bi kafa varsa şöförde sanki ufak ufak geçince kırmızıda geçmiş sayılmıyormuşcasına böyle minik minik ilerler. Merak ettiğim konu ise bir trafik polisi durdurup "kırmızıda geçmişsin" dediği vakit, " e ama ben yavaş yavaş geçtim" , "tüh o kadar da yavaş geçmiştim. yakalandım desene" falan mı diyecek ne diyecek yani ?
  ... kozmikadam
 3. 3.
  Mersin dolmuş şoförleri götüm götüme dahi ihtiyaç duymadan rahat rahat geçmektedir. Hatta diğer yönden araba geldiği halde bile önüne atlama cesareti ile araçların yeşilde bile geçmeye korku sebebi oluştururlar.
  ... tenya