1. 1.
  trakya'nın 1968 yılında kurulan yeşil beyazlı kulübü. maçlarını 3000 kişi kapasiteli kırklareli atatürk stadyumu'nda oynayan kırklarelispor, kuruluşunun hemen akabinde 1969-1970 sezonunda profesyonel ligde mücadele etmeye başlamış, özellikle 70'lerde ikinci ve üçüncü ligde hayli başarılı olmuştur. 1993'te amatör kümeye düştükten sonra 1994-1995 sezonu sonunda döndüğü üçüncü ligde sürekli üst sıraları zorlamıştır. nihayet 1999-2000 sezonunda şampiyonluğa ulaşan takım güçlü kadrosundaki oyuncuların birinci ve ikinci liglerdeki takımlara transfer olmaları nedeniyle ikinci ligde tutunamamıştır. 2001-2002 sezonunda küme düşen kırklarelispor'un profesyonel liglerdeki son sezonu da 2002-2003 olmuştur. bu tarihten beri amatör kümede oynamaya devam eden yeşil beyazlılar an itibariyle üçüncü ligde mücadele eden lüleburgazspor hariç diğer trakya takımlarıyla birlikte (edirnespor, tekirdağspor, çorluspor dahil) profesyonel liglere hasret durumdadır. son yıllardaki başarısızlığı ile taraftarlarını çok sevdikleri 'kırklar yırtar' tezahüratını coşkuyla yapmaktan mahrum bırakan takımdır bu. bir sürü arkadaşım oynamıştır ve hala oynuyordur bu takımda memleketimin sevimli fakat başarısız takımıdır. gerekli önem verildiği zaman şehirdeki yetenekli futbolcular ve futbolsever halk ile başarılı olacagına gönülden inanmaktayımdır. *
  ... umutckr
 2. 2.
  normal süresi ve uzatmaları 0-0 biten maçta Kocaeli Çenesuyu Plajyoluspor'u penaltılarla 4-3 yenerek 3. lig e terfi etmiştir *. umarım bu sadece bir başlangıçtır ve kırklarelispor um hak ettiği yerlere gelir.
  ... umutckr
 3. 3.
  memleketimin takımıdır. 3. lige yükselmesini çok uzaklardan yönetimdeki sevdiğim ile * kutladığım yeşil beyazım.
  1 ... sevgipitircii
 4. 4.
  * (bkz: kırklar yırtar)
  2 ... umutckr
 5. 5.
  şanlıurfaspor'lu olarak 3. lige çıkmasını sevinçle karşıladığım takım. nede olsa şehir takımı.
  -1 ... ahmetyavuzel
 6. 6.
  yardır kırklar. güzel kakavanın üstüne cuk oturmuş hediye babındadır.
  ... serzeniste kopil
 7. 7.
  (bkz: önünüz açık olsun)
  ... ceterelealtdeleteenter
 8. 8.
  2. memleketimdir 3 gün önce ayrılmıştım kakava şenlikler, daha çok konuşuluyordu ama çıkmışlar 3.lige
  ... turks 2
 9. 9.
  37 maçtır yenilmiyorlar! rekor kıracakları belli.plakası 39 olduğu için bu seriyi 39a çıkarmak tek hedefleri !
  ... doncem ben sana
 10. 10.
  bugün oyak renaultspor ile futbol müsabakaları varmış ve 300 kadar taraftarı bursaya gelmişler. tesadüfen bir şehir içi minübüsünde taraftarlarıyla denk geldim, yeşil beyaz formaları dikkatimi çekti. hoşgeldiniz fasılları nasılsın ayaklarından sonra güler yüzlü bir şekilde nereleri gezip gerelerde konaklayacakları konusunda yardımcı oldum.

  yalnız hoşuma giden birşey de şu oldu; konuştukları şive beni benden alıp eyvah eyvah filmine götürdü. bizler gibi hayvansı deplasman taraftarından ziyade, çok mütevazi ve dostane bir taraftar topluluğu var.

  aralarında geçen diyaloglar beni yardı.

  + nerde bu garaj beyaaa
  - az kaldı geldik beyaaa

  arkadan esmer bir vatandaş şöföre; 'abi çeksene saaaya beyaa inelim teburda' demesiyle kahkahaya boğuldum.
  1 ... texas supporters club