1. 1.
  2007 yılında hizmete açılacak olan üniversitemizdir. *
  1 -1 ... serander
 2. 2.
  trakya üniversitesi'nin kırklareli'nde ve babaeski deki meslek yüksek okullarındaki tabelaları değiştirerek kurulmuş yeni üniversitelerden biri. bu sene eğitim-öğretim hayatına başlamıştır.

  (bkz: namık kemal üniversitesi)
  1 ... yoga yapan mistiq kedi
 3. 3.
  Kültür merkezi olarak yapılan binayı rektörlük olarak kullanan,rektörlüğü gördüğünüzde rektörlük bu kadar büyükse kimbilir kampüs ne kadar büyüktür dediğiniz.Teknik eğitim fakultesini gördüğünüzde çok büyük bir yıkım yaşadığınız(eğer öğrencisi olacak iseniz)2007 de faliyete geçmiş derme çatma üniversitemiz.
  ... homo sapiens idaltu
 4. 4.
  (bkz: http://www.kirklareli.edu.tr)
  1 ... iremim
 5. 5.
  şu anda öğrencisi olduğum, hızlı bir şekilde gelişmeye başlayan, yurdum şehirlerinden birinin ücra köşesinde bulunan, imkansızlıkların kol gezdiği güzide okulum.
  4 ... mavi gozlu dev
 6. 6.
  öss sınavının en başarılı illerinden olan kırklareli ilinin, açılması gecikmiş olan üniversitesidir.
  4 ... girdap
 7. 7.
  memleketimde geç de olsa açılmış olan üniversitedir. yerleşkesi şehrin biraz dışındadır ama yinede şimdilik iyi gözükmektedir. hem şehri hem de kendisini zamanla geliştirmesini dilediğimdir aynı zamanda.
  2 ... umutckr
 8. 8.
  Şuanda bünyesinde Turizm Fakültesi,iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi,Fen-Edebiyat Fakültesi ve Teknik Eğitim Fakültesi'ni bulunduran üniversite.Kırklareli iline ekonomik olarak büyük katkı yapması beklenmektedir.Kurulalı çok kısa bir süre olmuş olmasına rağmen şehre büyük bir ivme kazandırmıştır.
  ... amico
 9. 9.
  (bkz: klü sözlük)
  (bkz: kırklareli sözlük)
  ... girdap
 10. 10.
  yüksek lisans için başvurma gafletinde bulunduğum ve oradan koşarak uzaklaştığım üniversite.

  eziyetli yolculuğumu kısaca anlatacak olursam; kırklareli, tekirdağ'a 1 saat uzaklıkta olmasına rağmen, direkt vasıta yoktur. dolayısıyla, önce edirne arabalarıyla babaeski'ye gittim. oradan istanbul yoluna, yolun kenarına minibüs bekler gibi çıkıp, istanbul'dan kırklareli'ye giden bir otobüse bindim. muavine de beni kırklareli üniversitesinde indirmesini tembihledim. allahtan yanımda birisi daha varmış oraya giden. kırklareli'ye varmadan bizi yolun kenarında indirdiler.

  bir tane toprak yolun önünde tabela vardı. o toprak yoldan yürümeye başladık. yol üstünde şantiyeler, yol işçileri filan vardı. bir süre sonra onlar da kayboldu tarla tokat geldi önümüze. hatta yolun orta yerinden, fi tarihinden kalma bir demiryolu bile geçiyordu, otlar bürümüş. bu arada yanımızdan herhangi bir motorlu vasıta geçmedi. şurada başımıza bir şey gelse duyan olmaz diye, düşüne düşüne yarım saat yürüdük. Ve karşımıza kampüs çıktı.

  Kampüste ne bir çevre düzenlemesi, ne bir yeşil alan, her yer ot içinde. Kapısında kantin yazan bir yere girdik. Düğün salonunu anımsattı bana, hemen geri çıktık. Dönüş yolunda da önümüze yılan çıktı.

  Ve, anayola kadar hiç durmadan koştuk, ilk gelen otobüse kendimizi zor attık.

  Sakın gitmeyin, tavsiye etmem.
  1 -1 ... chero