bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  hayatın bir parçası. kırmak ve kırılmak konusunda belki de en hassas yaratık olan insanın, insana yapabilecekleri arasında en beteri...

  kırılan insanda "sen de mi?", kıran insanda ise "ben de mi?" etkisi yapar... kırılanın sebebi vardır belli ki, kırılanın kırgınlığı vardır. peki ya kıran? kırmış olan. onun haline yazıktır, kahrolur her an... kahreder kendisini. oysa bütün suç anlaşılmanın yanlışlığındadır. kasıt çok daha farklıdır ama artık anlam taşımıyordur.

  oysa bir başkası kırdığında, üzdüğünde düşman listenizin başına yazıyorsunuzdur adını. ama insan kendisine düşman olunca galip de gelemiyor haliyle... gelinmiyor. kırgınlık ki kıran da kırgın, kırılan da. bir insanın ömr-ü hayatı boyunca başına gelebilecek en beter durumdur. en acısıdır... yazık, çok yazık...
  6 -1 ... poisonx
 2. 1.
  annelerdir onlar. hangimiz annemize laf söyletiriz veya başkası yüzünden, gözünden düşecek bir damla yaşa tahammülü olur ki? oysa hangimiz annemize bağırmadık, onunla defalarca tartışıp kalplerini kırmadık ki...
  2 ... burjuvakmygr
 3. 2.
  ne bela olduğunu ancak yaşayanının bileceği durum. çok sevdiğiniz bir arkadaşınız olabilir, sevgiliniz olabilir, ailenizden birisi olabilir... yakın hissettiğiniz bir insandır ama kırılmıştır size karşı. kimbilir yaptığınız bir şeye, söylediğinize, söylemediğinize, haddinizin sınırına dayanmış olmanıza... bir şeye işte adını sen koy!

  sonra kırıldığını anlamışsınızdır tavrından, kurduğu cümlelerden ve hatta zaman zaman yoğun sessizliğinden. sonra sırf kırgınlığına, kırılmanızı istemediğinden kaçar ve uzaklaşır. oysa o cansız, bu beden neye yarayacaktır? o canı küstürmüştür bir kere bu beden. ki cezasını gecenin tenhalığında hapsolarak çekecektir. karanlıklarda çürütecektir etini, nafile... sebepsiz olmadığını bildiği bir pişmanlık yaşayacaktır derin ve içten. oysa yaptıklarından pişman olmayı öğrenmemiştir bile... yaşanan ne varsa bir kazanımdı oysa, söylenenler ise her zaman söylenmesi gerekenlerdi.

  belki de kendini kandırıyordu kırmış olan, kendisine eziyet etmekten fazlasını etmiyordu ama dün gülen bir yüzü bugün asık görmeye de bir o kadar tahammülsüzdü. dün güldürmeye çalıştığı yüzün, bugün kendisine asılmasına tahammülsüzdü... üzgündü nihayetinde, hem de çok. kırmanın, kırmış olmanın ağır ve sert üzgünlüğü.
  3 -1 ... poisonx
 4. 3.
  insan omzunda en ağır yüklerden birisidir. çıldırtasıya bir elemin altında ezilmemek için yapılmaması gerekendir... ama "yapmadım", "asla yapmam" diyen insan iflah olmaz bir yalancıdır.
  1 -1 ... poisonx