1. 40.
  Artan kadın cinayetlerinin temel sebebi bizim doğu ve batı kültürü arasında kalmış birer ucubeye dönüşmüş olmamızdır.

  Ne batı gibi genişizdir,

  Ne de Doğu gibi namuslu(bir ütopya)yuzdur.

  Erkekler kadınların namus abidesi olması gerektiğini düşünür ve bu uğurda icabında cinayet işleme izni olduğunu sanar ama kendisi geneleve gider, içki içer, hafif diye tabir edilen bir kadınla karşılaşırsa onu da götürmeye çalışır.

  Kadınlarımız(kızlarımız) ise ilgisini çekmeyen erkek karşısında yada evlenmeyi düşündüğü erkeğe reklamını yaparken namus abidesi kesilir ama ortam müsait olduğunda porno filmlerde rastlayabileceğiniz şeyleri yapmakta hiçbir beis görmez. Konu kendi kızı iken aşırı derecede korumacı ve muhafazakar olan kadınımız sosyal platformlarda benim bedenim benim fikrim falan der durur.

  Yani artık bizim ne olduğumuz yada ne olmadığımız belli değil.

  Acilen olduğumuz gibi olmaya başlamalıyız.

  Tanım: farkında olmadan beyinsiz, kalpsiz bir cani ile evlenmiş talihsiz kadın. Kendisine hakaret edilmesinin ona birini vahşice öldürme hakkı verdiğini düşünen insanlıktan nasibini almamış, yaptığı fiil ile hapis yatmayı değil ölmeyi hak eden bir cani ile de evlenmiştir ayrıca. Allah o zavallı kızcağıza yardım etsin inşallah.
  1 ... new kid on the block
 2. 39.
  kırıkkale de boğazı kesilerek katledilen kadın
  1 ... jantiadam
 3. 38.
  Kulağımda hep aynı ses " anne ölme"..
  1 ... simiago
 4. 37.
  Yok yere yok edilmiş bir hayattır. Cahillik ve canilik boyutu tartışılmaz ama çiftlere evlenmeden önce eğitim vermek şart bu ülkede. Ayrılmanın da evlilik gibi normal bir şey olduğunu hala anlayamıyorlar. Ceza yaptırımı zaten yok Boşanan çoğu adam karısını gırtlaklıyor. Bu kadının günahı nedir şimdi zamanında bir erkeği sevip evlenmek mi? Üstelik bir de çocuk vermiş.
  11 ... lara croftt
 5. 36.
  allah rahmet eylesin ancak burada ölüm şeklinin korkunçluğundan ziyade koruma kararlarının etkisizliği tartışılmalı.
  ... mavraci
 6. 35.
  Boğazından kanlar fışkıran annesini o halde gören bir çocuk bu anı yaşayabilmişken insanların hâlâ videoyu izledim çok kötüydü, çok korkunç, ay hemen kaldırılsın demesi bozuk bir empatinin ürünü. Yani bozuk bir empatiye sahip olup gidip cinayet işleyeceğini düşündüğünüz sosyopat ve psikopatlar ile ortak bir özellik taşıyorsunuz.

  Ayrıca hiçbir psikopat ya da sosyopat bu görüntü nedenli tahrik olup sokağa çıkıp birinin boğazını kesmez. Ülkemizde bu şekilde tipik namus cinayetleri işlenir ve bu nedenle sosyopat ve psikopatlarımız seri katil haline gelmiyor. Öğretilmiş cinayet sebebi namusa dayandırılıyor. Hadi diyelim biri tahrik oldu ve görüntü sonrası cinayet işledi.

  Bu görüntüleri izleyip kafasında kurguladığı cinayetin aslında insani yanı olmadığını düşünen insan sayısı daha fazla olacak. Bir insanı bıçakladığı an öldüremeyeceğini, o insanın o an büyük bir acı çekeceğini, o insanın ailesini korkutacağını ve acı çektireceğini yine öğrenecektir. Eline ablasını öldürüp namusunu temizlesin diye bıçak verilmiş 13 yaşında çocuk bu kadının attığı ölmek istemiyorum cümlesini duyacak. Yanisi empati böyle yapılmaz. Bu insanlara müdahale edip sabahtan akşama kadar dayak yiyen sağlık çalışanları gibi bakın olaylara Biraz.

  Bir ara üvey annesinden dayak yiyen çocuklar vardı. Ben o çocuklardan çok daha şiddetli, uzun yıllara yayılmış şiddet ve işkence gördüm. Bir gün o çocukların videosunu izleyen ve bana onları yapan insan oturup ağladı. O çocuklar için dualar etti. Onu yapan kadını lanetledi. Sosyopatların hangi an uyarılacağı karışık bir konudur anlayacağınız. Kendi yaptığı şeyin yanlış olduğuna inanmaz ama başkasının yaptığı şeyi izlerse acır..

  Yanisi duyarlı olmamız gereken konu video değil. O anne ve kızları.
  2 ... parmak maymun civcivi
 7. 34.
  inadına paylaşılmalı bu görüntü.
  gencecik kadınların çığlığını duymalı herkes, tüyler diken diken olmalı. videoyu çeken adam gibi "aah" demeli ama durmamalı, bir şeyler yapmalı.

  vahşilik kadının o duruma gelmesinde. videoda, kanda değil.
  çığlıkta, haykırışta.
  adamı 2-3 kişi götüreceğine dönse biri kadına baksa ya. çok sinirlendim.

  bir kadın ölmedi sadece, bir kız çocuğu da öldü.
  allah rahmet eylesin.
  11 ... lavandula
 8. 33.
  başına geleni hakedecek birşey yapmamış kadın. görüntüleri davada karar verecek ya da temyiz edecek hakime tekrar tekrar izletilmeli.
  ... acele etme papaz efendi
 9. 33.
  Feminist değilim, hiçbir zaman da olmayacağım. Türkiye'de kadın olmak zordur. Sebebi kültürdür. Anadolu iyidir, misafirperverdir vesaire ama kadına gerektiği kıymeti hala verememiştir.

  Namus sadece erkek için zihniyetini islam yıktı. Gerçek müslümanlar bunu biliyor. Fakat islamla ilgisi olmayan Ortadoğu insanı hala olayı çözemedi.

  Boşanmışsın, bitmiş gitmiş. Üstelik çocuğunun annesi. O kadını öldürdüğünde sadece ölmüş olmayacak kızın da annesiz kalacak üstelik o görüntüyü unutmayacak. Rabbim yardımcısı olsun.

  Videoyu izledim. Eskiden olsa günlerce etkisinden çıkamayacakken bu olaylar o kadar çok oldu ki son dönemlerde insan şaşıramıyor bile. Hayır, yine de normalleştirilemez. ibreti alem için o mahluk gebertilmeli.

  Evlenmek kadar boşanmak da haktır. Boşanmak isteyen eşleri tehdit etmek, hayatını karartmak ne demek Allah aşkına? istemiyorsa bırakacaksın gidecek. Kimse sizin köleniz değil beyler. irademizle yanınızdayız, irademizle de gideriz. Bu kadar basit.

  Kadın olsun erkek olsun gitmek isteyeni, çoktan gitmiş olanı tehdit etmek, takıntılı aptal bir psikopatlıkla takip etmek ruh hastalığıdır ve kesinlikle indirimi olmamalıdır. Örnek cezalar verilmeli, caydırıcı olsun diye hapishanede başlarına gelenler medyada yayınlanmalıdır. Yok öyle yatarım paşa paşa düşüncesi.
  6 -1 ... ruhsal enfeksiyon
 10. 32.
  kırıkkale de boğazı kesilerek katledilen kadın
  Bu gördüğünüz hesabı insanlık adına engelleyin. Şu an mezarda yatan o kadın adına. Şunları bir toplum olarak idam edelim lütfen!..
  #Emine Bulut
  #Sessiz Kalma
  7 ... kunluurabiye