1. 1.
  basrollerini kadir inanır ve hümeyra nın paylaştığı,ömer kavur filmi..tüm zamanların en başarılı aşk filmlerinden biridir kanımca,hayaller içinde yükselen bir aşkı diil,gerçeklerle yüzleşen bir aşkı anlatır..
  5 ... panapa
 2. 2.
  (bkz: bir aşk hikayesi)
  1 ... hendrix
 3. 3.
  ayvalık, cunda adası ve sarımsaklının muhtelif yerlerinde geçmektedir film. kadir inanır'ın fuat'ı, hümeyra'nın aysel'i canladırdığı bu film özellikle final sahnesiyle beni benden almıştır. abartısız, yalın anlatımıyla bir aşk hikayesi ancak bu kadar vurucu olabilir.
  2 -1 ... ayfen teyze
 4. 4.
  sokaklarda, duvarların arkasında, yün yorganların altında, akıl hastanelerinde, içimizde ve geçmişimizde, sürekli ve hiç durmamacasına sürekli yaşadığımız bitmeyen bahtsızlığımızdır.insanoğlunun yediği en büyük kazıktır aşk.
  8 ... zargana
 5. 5.
  herkes kötü bir aşk yaşamaya mahkümdur sanki.herkesin içinde bir yerde vardır onu hatırlatan her şeyde başlar en güzel anıları anlatmaya , kötüleri hatırlamak istemez nedense bu sefer içindeki aşkı kaybetmekten korkar.unutmayı istemez belki bir gün döner diye.hatırlamayı istemez acısını arttırır diye.zordur bu hikayeleri hatırlamak.
  2 ... pinkbaby
 6. 6.
  (bkz: sıradan bir a$k hikayesi) *
  -1 ... ceviz agaci
 7. 7.
  kalbi kiriklarin hikayesidir. umutlarinin artik sona ermesidir. kiriktir bu ask hikayesi cunku platoniktir gerceklesmemistir, yada en guzel yerinde bitmistir, bitmek zorunda kalmistir..
  1 ... cooldiver
 8. 8.
  turk sinemasinin en iyi ask filmidir.
  2 ... mulayim
 9. 9.
  hiç bitmeyen bir ölme isteği
  kalbi durdurup durdurup tekrar atması için $ok verme isteği
  zehirlenip panzehir bulmaya vaktinin kalmaması isteği
  ötenazi hakkını kullanma isteği
  bıçağı diyaframa sokup çevirme isteği
  nefessiz kalma isteği doguran durum.
  1 ... nightology
 10. 10.
  bütün aşklar biraz kırıktır.aşkın doğasında vardır yarım kalmalar.
  1 ... zargana