1. 1.
  Başkurtlar, Karaçaylar, Balkarlar, Karaylar, Karakalpaklar, Kazaklar, Kırgızlar, Kumuklar, Nogaylar ve Tatarlar'ın oluşturduğu Türk kavmi.
  3 ... bleedingmoon
 2. 2.
  türk soyudur. ama sarışın yeşil gözlü gibi tipler, yakışıklı ve güzel insanlardan oluşan bir boydur. selçuklular(galiba selçuklular) prens ve prenseslerini kıpçaklardan seçtiler.
  5 -1 ... silah uzmani
 3. 3.
  erkekleri ve kadınları çok güzel olan bir ırkmış. uzun boylu, renkli gözlü ve beyaz tenli olduğu biliniyor. tarihte kıpçaklan soyunu çinlilerin kuruttuğu yazılıyor. nedeniyse çinli prenseslerin ve kadınların kıpçaklı erkeklere kaçmasıymış. bunu belli bir noktadan gurur meselesi yapan çinliler asmış kesmiş biçmiş ve katletmiş.
  7 ... portatif
 4. 4.
  asya coğrafyasında doğup büyümüş insanların nasıl sarışın olabileceği merak konusu, eğer kıpçaklar bir türk boyuysa beyaz ırktan hafif yağına dolgun ve çekik gözlü olmaları gerekir. bugün artvinde kıpçağım diye geçinen insanlar gürcü dili konuşuyorlar ve buna ana dilmiz diyorlar.
  3 -3 ... judocuimam
 5. 5.
  hiçbir dönemde devlet kuramamışlar, avrupa, balkanlar, kafkaslar, mısır, hatta hindistan'a kadar yayılmışlardır. girdikleri bu ülkelerde askeri yetenekleriyle görev almışlardır. türkiye'de gürcistan göçmeni olan insanlar genelde "ben gürcüyüm" derler ama bunların kökü kıpçaklara dayanır. bilmeden konuşurlar hepsi.
  2 -1 ... ibra
 6. 6.
  avrupa'da kara ölümü başlatarak avrupa nüfusunun üçte birinin yok olmasına sebep olan türk kavmi. vebalı cesetleri cenevizlilerin ticaret merkezi olan kırım'a mancınıklarla fırlatarak avrupa kıtasını 4 yıllık bir karanlık çağa sürüklemişlerdir.
  3 ... patlak fermuar
 7. 7.
  http://tarihturklerdebasl...12/25/kipcaklar-kumanlar/
  ... protest sanayici
 8. 8.
  köle sultan baybarsın da mensubu olduğu bir türk kavmi. karadenizin kuzeyindeki topraklarda yerleşkelerini kurmuşlardır.
  4 ... saskin ordek yavrusu
 9. 9.
  mısır'da ed-devletü t-türkiye resmi adıyla, memlükler 'i kuran türk boyu.
  (bkz: baybars)
  5 ... gaspirali
 10. 10.
  --spoiler--
  Can sevindirerek gelmiştin
  Can damarın çekildi
  Tuna'da doğduğun gün
  Akdeniz'de son buldu

  Kendin Gök Töbe'desin
  Ruhun yaşıyor Kumuk'ta
  Benim bütün varlığım
  Yeşerttiğin tohumda
  --spoiler--

  kafkasya'daki kamuk(kamıh) kıpçakları'na ait 700 yıllık türkü...
  1 ... protest sanayici