1. 1.
  Üç okların Deniz Han Oğulları kolundan bir Oğuz - Türk topluluğudur. Anadolu 'ya gelen büyük boylardandır. Daha çok Çukurova, Ankara ve Aydın yöresine yerleşmişlerdir. Selçuklu hanedanı da bu kabilenin üyesidir.
  5 ... martyns
 2. 2.
  bir soda markasi.
  4 ... martyns
 3. 3.
  kuzey ege'de bulunan,izmir ilçesi.
  3 -1 ... wake
 4. 4.
  kinizm taraftarı, tüm dünyevi gereksinimlerden arınarak huzura ulaşmayı amaç edinen kişi.
  ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  http://www.kinikmadensuyu.com adresli 200ml'lik maden suyu.
  1 ... insan
 6. 6.
  bozuyuk - inegol arasindaki mezitler uzerinde dolum tesisi bulunan maden suyu ismidir.
  ... radament
 7. 7.
  kinik, köpeksi olarak da adlandırılmış, mutluluğu hedeflemiş varlıktır. kinikler, geçmiş zamanlarda çokça bulunmalarına rağmen günümüzde sayıları bir avuçtur.*
  ... amnesiac
 8. 8.
  izmir in 18.000 nufuslu az bilinen ilcesi..anadoludaki tum kınık isimli yerlesim yerleri gibi oğuz'ların kınık boyu tarafindan kuruldugu rivayet edilir.. bergama'ya yakinligindan dolayi cogunluk tarafindan buraya bagli sanilir.. bakircay ovasindadir ve bakircay ilceyi gecindiren ovasina hayat verir..1970 ve 80 li yillarda ogretmen okulunun varligiyla altin gunlerini yasasa da, gunumuzde tarim ve ciftciligin korelmesi ve ozellikle de soma- bergama otoyolunun ilcenin disina alinmasi ile giderek koy havasina burunmustur..yine de secimlerde izmire bagli olmasindan midir bilinmez sol partiler agirligini koyar..cuma gunleri kurulan pazarinda madra ve yunt daglarinda yer alan koylerinden gelenlerle gorulmeye deger bir canlilik yasanir..
  4 ... atgmuls
 9. 9.
  Afyonkarahisar ilinin Dinar ilçesine bağlı bir belde.
  ... pipishik
 10. 10.
  Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesine bağlı bir köy.

  ilçenin tüm köyleri için:

  (bkz: Sandıklı)
  ... pipishik