1. 1.
  genellikle bitkilere dadanıp çürüten hasta eden parazitler topluluğu.
  insan kılığına bürünmüş türleri de mevcuttur.
  5 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  (bkz: osman baydemir)
  4 -1 ... zemheri
 3. 3.
  türkiyede insan kılığında olanlarından çok bulunan zararlı şeydir.
  2 ... freedean
 4. 4.
  (bkz: dani filth)
  1 -1 ... aria galactica
 5. 5.
  wiki' ye göre arapça' da bit anlamına geliyormuş. namı-ı diğer süne zararlısıdır.
  hububata dadanan bir böcek türüdür.
  1 ... gittigerigeliyoooo
 6. 6.
  (bkz: salih memecan)
  1 -2 ... emsalsiz 1
 7. 7.
  zarar ziyan yaratan küçük haşerat.
  2 ... maddox
 8. 8.
  türklüğü ve türkiye cumhuriyeti değerlerini aşağılamak için var gücüyle çalışan, malesef sayıları mikroplar gibi hızla artan, sürü psikolojisiyle hareket eden, son yıllarda epey paralanmış*, zihni dar hazneli ilaçlanması gereken zararlı çeşidi. bir tür tamamböceği. türkler şöyle, türkler böyle şeklinde ötekileştirici ve aşağılayıcı yazılar mı istersiniz, mustafa kemal hakkında haddini aşmalar mı istersiniz, dinci bakış açısıyla kendini cennetlik kendi gibi olmayanı cehennem odunu ilan etmeler mi istersiniz hepsi var bunlarda. farklılıklara saygı gösterebilme, birlikte yaşamanın millet olmanın vasıflarını özümseyememişler. sorgulamak, bilgiyi doğru kaynaktan edinmeye çabalamak yok, zihinsel holiganizmden başka bir şey değil genelde beyanları. tutturmuşlar kemalist, laik, ateist, öcü diye kendilerine yakın dimalarla sidik yarıştırıyorlar. yakın dimadan kastım yobaz yaftasını elinde hazır bekletenlere. bu çatışmanın sebebi birazda onlar gibi. ayrıca solculuk adı altında kürt milliyetçiliği ve bölücülük yapanlara da sözüm. aheste aheste ve zamanın evveline doğru gerçekleşen değişimlere, sözde demokrasi atılımlarına ses çıkarmayanlar da bir tür kımıl zararlısıdır gözümde.

  eğitim... malesef okullarda verilen eğitim milli eğitim olmaktan çıkmış durumda. önce toprağına saygı ve şükran duyacaksın. hele üzerinde bunca oyun oynanan, nabzı yüksek bir coğrafyada yaşıyorsan daha da hassas olmalısın. ayağın altından çekiverirler halıyı. değişen sistemin ürünleri yavaştan ortaya çıkmaya başladı işte. bakalım halimiz ne olacak ileride. hayırlısı.

  elleşmek istemiyordum bu zararlılara ama fazla kaşınıyorlar. yine de yazdım. nacizane bir öneri; kımıl zararlılarına prim vermemek adına tartışmaya girmekten kaçınmalı. bırakın zırvaladıklarıyla kalsınlar. ilgi göremeyince dağılırlar. umarım.
  1 ... umutsuzlar parki
 9. 9.
  En tehlikeli türleri "badem bıyıklı" olanlarıdır, genellikle bir ampülün çevresinde uçuşurlar.
  -2 ... kimimkiben
 10. 10.
  musa anter'in üzerine güzel hikayeler yazdığı zararlıdır.
  ... bi cigara versene