1. 1.
  Küçük büyük demeden her bünyede görülebilecek bir çeşit parazittir.önce mideye yerleşip sindirim takiben barsaklarda yerleşir.özellikle geceleri anüste kaşıntı ,yanma ve kızarıklık meydana getirecek kadar etkilidirler.
  1 ... ezikpuskuvut
 2. 2.
  allahın belası 1 cm lik boyu ile koskoca beni şuan kıvrandıyor. yarın iki sınavım var ve okuduğum nottan bir bok anlamıyorum. geceleri azıyor bu pezevenkler.
  4 ... sirhot
 3. 3.
  pirok içilerek üstesinden gelinecek yaratıklardır.

  edit: kaşıntı yapmasının sebebi çiğ yenilen etler olabilir. örnek: sucuk, pastırma.
  ... yirmibirinci yuzyil tilkisi
 4. 4.
  (bkz: oksiyür)
  birlikte yaşadığınız insanlardan* bir kişide bile olsa diğerlerininde tedavi edilmesi gerekmektedir. lanet olası bir hayvandır. geceleri dişi olanlar anüsten dışarıya yumurtalamak için çıkarlar ve gece meydana gelen kaşıntı bu yumurtalama olayı yüzündendir. kaşımak amacıyla temas edildiğinde tırnak aralarına yumurtalar yerleşebilir ve el hijyeni iyi bir şekilde sağlanmadığında ağız yoluyla tekrar vücudun içine, bağırsaklara yumurtalar gönderilmiş olur. bağırsaktaki yumurtalarda yetişkin kurt halini alır. bir dişi 10.000 yumurta bırakmaktadır ve bunların her biri size geceleri ve hatta gündüzleri zehir eder.Çamaşır ve yataklara da dökülen yumurtalar dış ortamda canlılıklarını korurlar.***
  bu illetten kurtulmak için iç çamaşırın, yastığın, çarşafın ütülenmesi yada kaynatılması*, özellikle el ve tırnak temizliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. bulaşması kolay olduğu için kurtulması zor bir illettir.
  kıl kurdu, burunda, makatta kaşıntı, karın ağrıları, geçici ishaller, her zamankinden daha kokulu, daha yumuşak veya keçi pisliği gibi dışkılama, şiddetli gaz dönemleri, iştahsızlık veya aşırı yeme ancak kilo alamama, sabah bulantıları, diş gıcırdatma, ağız kokusu, vücutta kaşıntılı döküntüler, ağız çevresinde soluk bölgeler gibi sorunlara yol açar.
  5 ... sirinlerigordumben
 5. 5.
  bilimsel ismi için : (bkz: Enterobius vermicularis)
  1 ... drygt
 6. 6.
  bu kurdu taşıyorsanız kavun yemeyin. çok seviyormuş.
  1 ... linka
 7. 7.
  kendisi çok bulaşıcı bir parazit , genital bölge temizliği iyi yapılmalı , anüste kaşıntı , ağızda salya varsa derhal bir doktora görünmenizi gerektirecek mikro şerefsiz bir yaratık.
  1 ... sonotobusuyakalayamayanadam
 8. 8.
  özellikle gece beliren anüs kaşıntışı ile karakterize , bunlara ilaveten diş gıcırdatmaya neden olan oral yolla bulaşan organizma.
  ... hematom
 9. 9.
  kabak çekirdeği ile üstesinden gelinebilir.
  ... otuken belediye baskani
 10. 10.
  ilerleyen zamanlarda fobi olarak gelebilecek olan bir parazit türüdür. insanın gecesini zehir eder. geceleri anüste kaşıntı yapar. bunun sebebi oraya yumurta bırakmasıdır. bu illetten kurtulmak için bolca kavrulmamış kabak çekirdeği yemek pozitif sonuç verir. O da olmazsa tıbbi yardım çok iyi olacaktır. parazitler bayanlarda daha tehlikeli olabilir. olanlara allah yardım etsin.
  ... baybaykus